Conte wyjedzie do USA?

redakcja

Autor:redakcja

05 czerwca 2021, 19:07 • 1 min czytania

Reklama
Conte wyjedzie do USA?

Odkąd Antonio Conte odszedł z Interu, nie mogąc dogadać się z władzami mediolańskiego klubu w kwestiach finansowych, pozostaje jednym z najbardziej łakomych kąsków na trenerskiej karuzeli. Właściwie co chwilę przymierzany jest do pracy w jakimś klubie. Zazwyczaj są to kierunki francuskie albo hiszpańskie, ale jak się okazuje sam Conte może mieć zupełnie inne plany. 

Reklama

Dlaczego Conte zdobył mistrzostwo i postanowił opuścić włoską stolicę mody? Ano dlatego, że właściciele Interu szukają oszczędności i chcieli namówić świetnego trenera na obniżkę pensji, na którą on nie chciał się zgodzić. Ba, co więcej, na dokładkę, Conte miał usłyszeć, że klub w lecie opuści część czołowych piłkarzy. Conte się na to nie pisał. Postanowił odejść. W Interze zastąpił go Simone Inzaghi. On sam pozostaje bez pracy i wcale nie spieszy mu się z powrotem na ławkę trenerską.

Nic nikomu nie musi udowadniać.

Ale mimo to łączy się go z prawie wszystkimi czołowymi europejskimi klubami poszukującymi trenerów. Najwięcej mówiło się o Realu Madryt, ale temat umarł śmiercią naturalną, kiedy Florentino Perez ogłosił powrót Carlo Ancelottiego. Jakie są teraz plany Conte?

– Co planuję w przyszłości? Poszerzenie moich horyzontów. Chciałbym pracować w Stanach Zjednoczonych. 

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank