Hat-trick Janczyka w meczu z Excelsiorem (video)

redakcja

Autor:redakcja

12 grudnia 2009, 23:59 • 1 min czytania

Reklama

W spotkaniu z Excelsiorem Mouscron przypomniał o sobie Dawid Janczyk. To wydarzenie warte odnotowania, bo napastnik Lokeren w pierwszej połowie zaliczył klasycznego hat-tricka. Jego drużyna zdemolowała rywali 5:0, co jest o tyle zaskakujące, że w ostatnich pięciu meczach ligowych piłkarze Lokeren nie zdobyli ani jednej bramki. Jak już zaczęli strzelać, to porządnie.
Nie jesteśmy jakimiś wielkimi fanami zarówno Janczyka, o którym od kilku lat w kółko mówi się, że jest młody i utalentowany, jak i samej ligi belgijskiej. Nasi blogerzy też zawsze mieli z tym chłopakiem problem. Wojtek Kowalczyk twierdził, że Dawid ma wielki potencjał i cechę niezwykle ważną dla napastnika, czyli grę na pograniczu spalonego i błyskawiczne wyjście w tempo do prostopadłych piłek, a Mariusz Piekarski uważał z kolei, że generalnie to Janczyk nie potrafi grać w piłkę. Niewykluczone, że obaj mają rację – nie potrafi grać, ale za to dobrze biega, dzięki czemu strzela gole. Karkołomna hipoteza?

Reklama

Teraz naprawdę błysnął. Rzadko kiedy polski napastnik grający zagranicą zdobywa trzy bramki w niewiele ponad pół godziny. Klasycznym hat-trickiem w meczu z Excelsiorem pomógł Lokeren wydostać się ze strefy spadkowej. A 16 bramek Janczyka w 29 meczach rozegranych po przeprowadzce do Belgii wypada uznać za całkiem przyzwoity wynik. Albo nawet bardzo dobry!

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Lider klasyfikacji kanadyjskiej MŚ był blisko Ekstraklasy. Niezwykłe losy Undava

Kacper Korpak
0
Lider klasyfikacji kanadyjskiej MŚ był blisko Ekstraklasy. Niezwykłe losy Undava
Ekstraklasa

Jeszcze niedawno grał w II lidze. Teraz podpisał kontrakt z mistrzem kraju

Wojciech Piela
2
Jeszcze niedawno grał w II lidze. Teraz podpisał kontrakt z mistrzem kraju

Weszło

Reklama