Piłkarski przegląd dnia

redakcja

Autor:redakcja

02 lutego 2009, 17:35 • 3 min czytania

Reklama
Piłkarski przegląd dnia

Wszystko w cieniu Reissa. Ale wydarzeń było więcej…
– Kibice Bochum wyrazili swoją solidarność z wywalonym Tomaszem Zdebelem (aktualnie gra w Bayerze, więc wyszło mu to na zdrowie). Rzadki, ładny obrazek, co?

Reklama

– W „PS” wywiad z Danem Petrescu. Ciekawy. Mówi tak: „Idealne życie piłkarza w Polsce jest takie: miłe spędzanie czasu, lekkie treningi i przyjazny trener, który do tego jest dobrym kumplem. Z takim podejściem nigdy nie będziecie mistrzami świata, nigdy niczego nie wygracie. Ja swoją mentalność wyniosłem z Anglii. Wiem, jak wygląda zawodowy futbol. Tam piłkarz nie chce być przyjacielem trenera. A w Polsce czy w Rumunii piłkarze dążą właśnie do tego”.

– I jeszcze Petrescu: „A Zdenek Zeman, z którym pracowałem we Włoszech, był trenerem najostrzejszym ze wszystkich. Moje treningi przy tym co on robił, to gry i zabawy z piłką. GDybym z piłkarzami Wisły robił to, con on z nami, to zabiliby mnie. A to było moje pierwsze doświadczenie z zachodnią piłką. Wszyscy płakali, ale były wyniki. Lecz gdy Zeman poszedł do Turcji, po 10 treningach piłkarze zaczęli symulować kontuzje. I go wywali. Tak samo byłoby w Wiśle”.

– Chociaż raz Rumun palnął głupotę: „Dwa razy byłem na mistrzostwach świata, w Anglii wygrałem wszystko poza mistrzostwem, a polscy piłkarze? Proszę pokazać mi kogoś, kto miał takie sukcesy”. „Wszystko poza mistrzostwem” – imponujące. Kiedyś Andrzej Strejlau nam opowiadał, że w Chinach zdobył wicemistrzostwo oraz awansował do finału krajowego pucharu, co należy rozumieć jako „przegrałem i ligę, i puchar”. A co do Petrescu – cóż, znalazłoby się kilku Polaków, którzy osiągnęli zdecydowanie więcej niż on. Może ktoś by mu powiedział o Bońku, Dudku, Młynarczyku, Lacie?

– Bartłomiej Grzelak kontuzjowany. Ale dochodzi do siebie!

Reklama

– Jagiellonia reklamuje karnety, wykorzystując wizerunek piłkarzy. Przy Kamilu Grosickim napis – „Karnet za Grosik to super sprawa”. No faktycznie – gdyby rzeczywiście kosztował grosik to super. A tak mamy niezgodną z prawem reklamę, bo wprowadzającą ludzi w błąd.

– Przeszło mi przez myśl, że Patryk kiedyś zostanie takim polskim Philippem Lahmem. Superofensywnym prawym obrońcą – mówi Maciej Skorża. Fajna myśl, tylko że Lahm jest lewym obrońcą.

– „Z Ruchem wszystko jest ustalone, a w Poznaniu nie spodziewam się problemów – mówi Przemysław Erdman, menedżer piłkarza, który pół roku temu został z Lecha wypożyczony do Ruchu” – to cytat z „PS”, dotyczący transfery Scherfchena. No proszę – Erdman się problemów nie spodziewał, a jednak wystąpiły. Wszyscy już wiedzą, jakie…

– Chyba pomylili nas z piłkarzami ręcznymi – skomentował zainteresowanie łowców autografów kadrowiczami Marek Wasiluk. No faktycznie, za piłkarza nożnego Wasiluka nikt (poza Beenhakkerem) nie bierze.

Reklama

– BBC przeprowadziło relację live z zamykania okna transferowego. Jeszcze nie jest pewne, ale prawie pewne, że Arszawin poszedł do Arsenalu, a Robbie Keane wrócił do Tottenhamu.

– Bieniuk nie jest już piłkarzem Omonii. Na czas nie udało się wydobyć z Turcji jego certyfikatu, a Cypryjczykom nie chce się czekać. Pewnie za chwilę znowu się dogadają.

– Wydawało nam się, że najbardziej spektakularny upadek zanotował Stanisław Wróbel, który przeszedł z Piasta Gliwice do LZS Leśnica, tymczasem goni go Krzysztof Sobieraj. Ma zmienić Arkę Gdynia na Lubrzankę Kajetanów. Ktoś się orientuje, czy Leśnica dokopałaby chłopakom z Kajetanowa?

– A w internecie znowu obśmiali Trzeciaka –tutaj.

Reklama

Najnowsze

Reklama

Weszło

Reklama