Przegląd Sportowy: Brożek został, bo dostał dużą podwyżkę

redakcja

Autor:redakcja

26 czerwca 2008, 11:31 • 2 min czytania

Reklama
Przegląd Sportowy: Brożek został, bo dostał dużą podwyżkę

Kontrakt podpiszę w ciągu kilku dni. Pozostało kilka szczegółów, ale najważniejsze sprawy są już uzgodnione. Dostanę dużą podwyżkę, w porównaniu z moimi poprzednimi zarobkami. Ale nie będzie to 300 tysięcy euro – mówi „Przeglądowi Sportowemu” napastnik Wisły Kraków Paweł Brożek.
Ze zdrowiem snajpera Białej Gwiazdy jest już wszystko w porządku. Nie narzeka na mięśnie brzucha, z którymi miał przewlekłe problemy. W tym sezonie będzie to szczególnie ważne, ponieważ oprócz meczów ligowych i pucharowych w lidze, drużynę z ulicy Reymonta czeka jeszcze walka w europejskich pucharach.

Reklama

– Zeszły rok pod tym względem zupełnie odpuściliśmy. Teraz będziemy chcieli się pokazać w Europie. Ale nie będę ukrywał, że wiele zależy od losowania, na kogo trafimy w tych eliminacjach do Ligi Mistrzów. Po tym na pewno będziemy o wiele mądrzejsi. Jeśli trafimy na Barcelonę czy Arsenal, to mogę powiedzieć, że powalczymy. Wiadomo, że wszystko może się zdarzyć, ale trafiając na zespoły z górnej półki, nie będziemy faworytem. Chcielibyśmy wylosować drużynę pokroju FC Basel, bo oni są w naszym zasięgu – opowiada król strzelców polskiej ekstraklasy.

Jeśli jednak Wisła odpadnie z walki o Champions League i będzie grać w Pucharze UEFA, kibice obawiają się, że skończy się to tak samo, jak po porażce z Panathinaikosem Ateny. Zespół z Krakowa łatwo polegli wtedy z Vitorią Guimaraes.

– Priorytetem jest Liga Mistrzów. Jeśli by się nie powiodło, to musimy awansować do fazy grupowej Pucharu UEFA. Myślę, że to powinniśmy spokojnie osiągnąć – przekonuje napastnik.

Wraz z eliminacjami do mistrzostw świata, wracać będzie temat powołania Brożka do reprezentacji. EURO 2008 śledził w telewizji. – Czy brakowało z przodu osoby, która potrafiłaby strzelać bramki? Pewnie, że brakowało – uśmiecha się strzelec Wisły.

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
14
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Weszło

Reklama