PZPN podjął decyzję. Tam Polacy zagrają w Lidze Narodów

Jan Broda

Autor:Jan Broda

23 czerwca 2026, 21:23 • 2 min czytania 13

Reklama
PZPN podjął decyzję. Tam Polacy zagrają w Lidze Narodów

Mundial trwa, Polacy na wakacjach, a Cezary Kulesza i spółka już robią plany na jesień, kiedy to kadra Jana Urbana będzie rywalizować w Lidze Narodów. PZPN wskazał stadion, gdzie biało-czerwoni będą rozgrywać mecze domowe. 

Reklama

Jeśli ktoś liczył na decentralizację meczów reprezentacji Polski, musi się rozczarować. Zadowoleni mogą być za to kibice z Warszawy i okolic, ponieważ to właśnie – tradycyjnie – na PGE Narodowym biało-czerwoni rozegrają dwa z trzech meczów domowych w Lidze Narodów.

Decyzją Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, jesienne mecze Ligi Narodów 2026/2027 z Bośnią i Hercegowiną oraz Rumunią reprezentacja Polski rozegra na PGE Narodowym w Warszawie – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Reklama

PZPN podjął decyzję. Tam Polacy zagrają w Lidze Narodów

Jedyną niewiadomą pozostaje, gdzie odbędzie się trzeci mecz Polaków w roli gospodarza przeciwko Szwecji. Wszystko jednak wskazuje na to, że kadra Jana Urbana spróbuje zrewanżować się Szwedom za porażkę w barażach nie w stolicy, a na Tarczyński Arenie we Wrocławiu. Dodajmy jedocześnie, że oficjalne decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte.

Przypomnijmy, reprezentacja Polski powróci do gry jesienią, kiedy to rozpocznie zmagania w Dywizji B Ligi Narodów. Biało-czerwoni trafili do grupy 4, w której zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną, Rumunią oraz Szwecją. Spotkania odbędą się we wrześniu, październiku oraz listopadzie. Po raz pierwszy w historii będą jednak tylko dwie przerwy na kadrę – najpierw zagramy cztery mecze, a następnie tylko dwa.

Inauguracyjne spotkanie z Bośnią i Hercegowiną odbędzie się 25 września o godzinie 20:45. Zaledwie tydzień później, bo już 2 października o tej samej porze, biało-czerwoni podejmą reprezentację Rumunii. Oba te mecze zostaną rozegrane na PGE Narodowym w Warszawie.

Dwa domowe mecze zostały przedzielone wyjazdem do Szwecji. 28 września, również o godzinie 20:45, podopieczni Jana Urbana spróbują wziąć rewanż za marcową porażkę w finale baraży. Spotkanie odbędzie się ponownie na Strawberry Arenie w Solnie.

Reklama

Na zakończenie pierwszego zgrupowania kadry w sezonie 26/27 Polska zagra na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną. Mecz zaplanowano na 5 października, na godzinę, dla odmiany, 20:45, a pierwszy gwizdek rozlegnie się w Zenicy na stadionie Bilino Polje.

Fot. Newspix

13 komentarzy
Jan Broda

Pasją do futbolu zaraził go tata, za co jest mu dozgonnie wdzięczny - głównie dlatego, że pierwszym meczem, jaki zaliczył z trybun, był bezbramkowy paździerz Wisły ze Śląskiem jesienią 2010 roku. Skoro przetrwał tamto 0:0, przetrwa już wszystko. Dumny wychowanek Bronowianki Kraków, którego nieuchronny marsz po Złotą Piłkę brutalnie zweryfikował chroniczny brak talentu i drewniane nogi. Zamiast więc w piłkę grać, zaczął o niej pisać. Z wykształcenia politolog, którego bardziej niż cyrk odbywający się w Sejmie interesuje wpływ rządów Nicolae Ceaușescu na sukcesy Steauy Bukareszt w latach 80. XX wieku. Kręci go piłkarski plankton, outsiderskie historie spoza mainstreamu i wersy Kaza Bałagane. Baczny obserwator zjawisk na styku świata sportu i brudnej dyplomacji. Z ciekawości nauczył się kilku języków, w tym rumuńskiego, ale najwięcej do powiedzenia ma chyba po polsku. W przeszłości związany m.in. z Tygodnikiem „Piłka Nożna".

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
0
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Piłka nożna

Reklama
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
0
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie