Pazdan wróci do Ekstraklasy? „Jeszcze rok mogę pociągnąć”

Braian Wilma

Autor:Braian Wilma

01 czerwca 2026, 09:36 • 3 min czytania 18

Reklama
Pazdan wróci do Ekstraklasy? „Jeszcze rok mogę pociągnąć”

Poznaliśmy komplet beniaminków kolejnego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Do Wisły Kraków i Śląska Wrocław dołączyła Wieczysta, która w finale baraży pokonała Chrobrego Głogów. Tym samym, po kilku latach nieobecności, na najwyższy szczebel rozgrywkowy wróci Michał Pazdan, który zasilił szeregi Wieczystej jeszcze za czasów gry w trzeciej lidze. Wróci, o ile przedłuży wygasający kontrakt.

Reklama

Wieczysta była beniaminkiem Betclic 1. Ligi. W sezonie 2024/25 wywalczyła awans po barażach, a w minionych rozgrywkach powtórzyła ten wynik na wyższym szczeblu. Krakowianie zajęli trzecie miejsce w sezonie zasadniczym, natomiast w barażach rozprawili się z Polonią Warszawa i Chrobrym Głogów, z którym wygrali 2:1 po golach Lisandro Semedo i Stefana Feiertaga.

– Przede wszystkim czuję radość. Przyszedłem tu na czwarty poziom rozgrywkowy, zrobiliśmy trzy awanse. Fajna rzecz – mówił po meczu Michał Pazdan w rozmowie z TVP Sport.

Reklama

– Dziś w finale przegrywaliśmy, ale odrobiliśmy straty i zwyciężyliśmy. Mimo że nie wszystko nam wychodziło i nie graliśmy tak dobrze, jak z Polonią. Chrobry fajnie operował piłką i przeważał w drugiej połowie w ataku pozycyjnym, ale my byliśmy dobrze ustawieni. To są mecze, które trzeba po prostu wytrwać. Rozegrałem już tyle takich spotkań, że wiem, że najważniejsze są momenty, w których musisz być lepszy. I dzisiaj to my byliśmy lepsi – dodał 38-latek.

Wieczysta zagra w Ekstraklasie, ale czy zagra w niej Pazdan?

Michał Pazdan rozegrał komplet minut w obu meczach. Były reprezentant Polski zasilił szeregi Wieczystej latem 2023 roku, przechodząc do niej z występującej w Ekstraklasie Jagiellonii Białystok. Ma więc za sobą trzeci sezon w Krakowie i jednocześnie trzeci z rzędu z wywalczonym awansem. Jego drużyna awansowała bowiem rok po roku z trzeciej ligi aż do Ekstraklasy.

W ostatnich tygodniach pojawiały się pewne znaki zapytania, dotyczące przyszłości Wieczystej w związku z potencjalnym zainwestowaniem Wojciecha Kwietnia w Wisłę. Nie ma jednak takiego tematu, więc podopieczni Kazimierza Moskala zadebiutują w kolejnym sezonie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. A czy będzie z nimi Michał Pazdan?

– Czas pokaże. Jeżeli będę się czuł fizycznie tak, jak w tej rundzie, to mogę jeszcze rok pociągnąć. Czy będę dobrze grał, to czas pokaże, natomiast dla mnie kluczowe jest przygotowanie motoryczne i dbanie o siebie. Cieszę się, że grałem w tym roku w pierwszej lidze, bo im wyższy poziom, tym lepiej się gra – stwierdził zawodnik.

Reklama

Wieczysta może być czwartym klubem Michała Pazdana w Ekstraklasie. Dotychczas rozegrał w niej 303 mecze: 93 w Górniku Zabrze, 127 w Jagiellonii Białystok i 83 w Legii Warszawa. W samej Wieczystej wystąpił do tej pory 85 razy.

Fot. Newspix.pl

18 komentarzy
Braian Wilma

Miłośnik piłki w każdej postaci. Dziennikarskie szlify zbierał w portalu Futbol News. Od dziecka śledził rozgrywki Premier League, jednak z wiekiem dorósł do prawdziwego futbolu rodem z Ekstraklasy. Jako, że lepiej mu w niebieskim, to szczególnie obserwuje poczynania Lecha i Chelsea.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
0
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
3
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Betclic 1. Liga

Reklama