Media: Ruben Dias chce odejść z Manchesteru City

Marcin Ziółkowski

29 maja 2026, 11:17 • 2 min czytania 1

Reklama
Media: Ruben Dias chce odejść z Manchesteru City

Ruben Dias w ostatnich latach stał się jednym z najlepszych stoperów na świecie. W drużynie Pepa Guardioli jego rola była niepodważalna. Wygląda jednak na to, że Portugalczyk potrzebuje nowego bodźca, aby utrzymać swoją motywację na wysokim poziomie. Portal Goal.com poinformował, że Dias poinstruował swoich przedstawicieli, aby latem poszukali mu nowej drużyny.

Reklama

Guardioli już nie będzie. Dias potrzebuje nowego wyzwania

Manchester City w najbliższym czasie czeka wiele zmian. Pep Guardiola po 10 latach zdecydował się odejść ze stanowiska trenera pierwszej drużyny. Pod koniec sezonu pożegnano także Bernardo Silvę oraz Johna Stonesa – inne kluczowe elementy układanki szkoleniowca z Hiszpanii.

Mówi się też o możliwym odejściu Josko Gvardiola, który został zaoferowany Realowi Madryt i budzi zainteresowanie Barcelony (według Radia COPE). Ruben Dias według ostatnich doniesień także szuka opcji na transfer. Informacje portalu Goal.com sugerują, że Portugalczyk chce (i potrzebuje) latem zmiany.

Reklama

Chodzi o nowe wyzwanie, po pięciu latach występów na absolutnie najwyższym światowym poziomie u jednego z największych trenerów w historii futbolu. Dias rozegrał do tej pory blisko 260 meczów w barwach The Citizens i ma umowę do 2029 roku.

Trzy kluby chętne na obrońcę

Według Goal.com w grę wchodzić może transfer w wysokości 60 milionów euro. Sytuację monitoruje Real Madryt, Bayern Monachium oraz Paris Saint-Germain. Dla Królewskich byłaby to bardzo ciekawa opcja. Pamiętajmy bowiem, że z klubu odszedł David Alaba, a roczną umowę podpisać ma wkrótce Antonio Rudiger, który nie jest pierwszej młodości. 29-letni Portugalczyk mógłby więc uzupełnić obronę Realu na kilka kolejnych lat. Paryżanie z kolei nie mogą być do końca zadowoleni z pozyskanego ostatniego lata Ilii Zabarnyja, który popełnia sporo błędów.

Manchester City w ostatnim sezonie Pepa Guardioli zajął drugie miejsce w Premier League, a do tego dołożył Puchar Anglii oraz Puchar Ligi Angielskiej. W Lidze Mistrzów, The Citizens odpadli już w 1/8 finału, przegrywając drugi rok z rzędu dwumecz z Realem Madryt. Niewykluczone, że poza wspomnianymi już Stonesem, Bernardo, Gvardiolem i Diasem, odejdą też kolejni zawodnicy. Pepa Guardiolę ma zastąpić w klubie Enzo Maresca.

Dias przechodząc do Manchesteru City kosztował blisko 71 milionów euro. Jego interesy reprezentuje agencja Jorge Mendesa – Gestifute.

Reklama

Fot. Newspix

1 komentarz
Marcin Ziółkowski

Człowiek urodzony w roku stulecia swojego przyszłego ulubionego klubu. Schodzący po czerwonej kartce Jens Lehmann w Paryżu w finale Ligi Mistrzów 2006 to jego pierwsze piłkarskie wspomnienie. Futbol egzotyczny nie jest mu obcy. Przykład? W jednej z aplikacji ma ustawioną gwiazdkę na tajskie Muangthong United, bo gra tam niejaki Emil Roback. Inspiruje się Robertem Kubicą, Fernando Alonso i Ottem Tanakiem, bo jest zdania, że warto dać z siebie sto i więcej procent, nawet mimo niesprzyjających okoliczności. Po szkole godzinami czytał o futbolu na Wikipedii, więc wybudzony nagle po dwóch godzinach snu powie, że Oleg Błochin grał kiedyś w Vorwarts Steyr. Potrafi wstać o trzeciej nad ranem na odcinek specjalny Rajdu Safari, ale nigdy nie grał w Colina 2.0. Na meczach unihokeja w szkole średniej stawał się regenem Lwa Jaszyna. Esencją piłki jest dla niego styl rodem z Barcelony i Bayernu Flicka, bo Zdenek Zeman i jego podejście to życie, a posiadanie piłki jest przehajpowane

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
0
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Piłka nożna

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
0
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”