Burić: Dla Reguły lepiej byłoby wyjechać z Ekstraklasy

Jakub Radomski

Opracowanie:Jakub Radomski

24 maja 2026, 20:37 • 2 min czytania 5

Reklama
Burić: Dla Reguły lepiej byłoby wyjechać z Ekstraklasy

To on wielokrotnie ratował Zagłębie Lubin przed stratą gola. Jasmin Burić ma za sobą bardzo dobry sezon i nie mogło dziwić, że w Plebiscycie Weszło, w kategorii Szlaban Sezonu (na najlepszego bramkarza) dostał się do najlepszej dwójki. W niej były bramkarz Lecha (czyli właśnie Burić) walczył z obecnym i głosami widzów zwycięzcą, choć z nieznaczna przewagą, został Bartosz Mrozek. Burić połączył się z nami w programie i odpowiedział na kilka pytań, dotyczących Zagłębia i jego formy. 

Reklama

Burić ma 39 lat, a mimo to rozegrał właśnie jeden z najlepszych sezonów w karierze. – Nie mam żadnego sekretu. Przez całą karierę prowadzę się tak samo. Mam to szczęście, że nie mam żadnej kontuzji i mogę normalnie trenować. Poza tym całe życie prowadzę się profesjonalnie – tłumaczył w programie Burić.

Jasmin Burić: Wiem, że prawie nikomu nie podobał się styl Zagłębia Lubin

Bramkarz Zagłębia wytłumaczył też, dlaczego jego zdaniem jego drużynie nie udało się zająć miejsca w pierwszej piątce na koniec rozgrywek.

– Jestem bardzo zadowolony ze swojego sezonu, choć jestem rozczarowany brakiem awansu do europejskich pucharów. Prawie cały czas byliśmy bardzo blisko, a na końcu odpadliśmy. Wiem, że prawie nikomu nie podobał się nasz styl, ale byliśmy w grze o puchary do ostatniej kolejki. Szkoda. Myślę, że jednak wygrała jakość, ona zdecydowała. Odeszli od nas Kajetan Szmyt do Jagiellonii, a Leonardo Rocha do Rakowa. I oni teraz będą grać w pucharach. Naszym problemem były kontuzje i brak szerokiej kadry – opowiadał w programie bramkarz Zagłębia.

Burić w niedawno zakończonym sezonie rozegrał 24 spotkania w lidze. Puścił 21 bramek, miał 10 czystych kont. A czy w kolejnym sezonie dalej będzie grał w Zagłębiu? Nowej umowy jeszcze nie podpisał.

Reklama

Czekam aż Rada Nadzorcza zaakceptuje mój nowy kontrakt. Czekam na to od marca – dodał, trochę zaskakująco.

Burić wypowiedział się też na temat Marcela Reguły, swojego bardzo utalentowanego klubowego kolegi.

Myślę, że lepiej byłoby dla niego wyjechać z naszej ligi. Będzie wtedy lepszym zawodnikiem. To może wyjść mu na duży plus – powiedział. Stwierdził też, że Reguła to największy talent, z jakim grał w jednej drużynie.

Cały program obejrzysz tutaj:

Reklama

Fot. Newspix.pl

5 komentarzy
Jakub Radomski

Bardziej niż to, kto wygrał jakiś mecz, interesują go w sporcie ludzkie historie. Najlepiej czuje się w dużych formach: wywiadach i reportażach. Interesuje się różnymi dyscyplinami, ale najbardziej piłką nożną, siatkówką, lekkoatletyką i skokami narciarskimi. W wolnym czasie chodzi po górach, lubi czytać o historiach himalaistów oraz je opisywać. Wcześniej przez ponad 10 lat pracował w „Przeglądzie Sportowym” i Onecie, a zaczynał w serwisie naTemat.pl.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Ekstraklasa

Reklama