LIVE: Raphinha show! Hat-trick kapitana Barcelony, Bayern na deskach

Aleksander Rachwał

Autor:Aleksander Rachwał

23 października 2024, 20:47 • 1 min czytania 28 komentarzy

Spotkanie Barcelony z Bayernem to absolutny hit dzisiejszej serii zmagań Champions League. Dwie świetnie dysponowane drużyny napakowane gwiazdami na wszystkich pozycjach – właśnie dla takich meczów powstała Liga Mistrzów. Kto okaże się lepszy w pojedynku Lewandowskiego z Kanem? Czy Hansi Flick znajdzie sposób na swój były zespół? I wreszcie – kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia wagi ciężkiej? Już wkrótce poznamy odpowiedzi na wszystkie te pytania. Zapraszamy na naszą relację LIVE.

Transmisja Live

23:18

Dobranoc!

A w naszej relacji LIVE to już wszystko na dziś. Hit nie zawiódł, dostaliśmy kawał meczu, choć od połowy mocno jednostronnego. Dziękujemy za wspólne emocje i widzimy się przy kolejnych spotkaniach.
23:15
Po dzisiejszej serii spotkań Barca z 6 punktami na koncie wskoczyła na 10. miejsce w tabeli fazy ligowej Champions League. Bayern z ledwie trzema oczkami zajmuje 23. lokatę - przedostatnią dającą awans do baraży o 1/8 finału. Teraz Blaugrana ma na rozkładzie wyjazdowy mecz z Crveną zvezdą, Bawarczycy zaś podejmą Benficę.
23:06
Dzisiejsza bramka Lewego była też jego golem numer 700 w seniorskiej karierze. Takim wynikiem w XXI wieku mogli do tej pory pochwalić tylko kosmici, wiadomo którzy dwaj.
23:03
Warto wspomnieć, że Lewy oczywiście okazał szacunek rywalowi po strzelonej bramce. A umówmy się, pewnie miał ochotę pocieszyć się ze swojego 97. gola w Lidze Mistrzów.
23:00

Koniec!

Sędzia gwiżdże po raz ostatni nie przedłużając męczarni Bayernu. Barcelona rozjechała dziś Bawarczyków, którzy w drugiej połowie właściwie nie istnieli. Wielkie zwycięstwo Barcy, które zapamiętamy przede wszystkim z wybitnego występu Raphinhi.
22:54
Chyba nie ma wątpliwości kim Barca się dzisiaj inspirowała?
22:49

Koniec meczu dla Roberta Lewandowskiego

Wynik raczej rozstrzygnięty, więc Hansi Flick daje odpocząć swoim piłkarzom. Z boiska schodzą Lewandowski, Yamal i Pedri, ich miejsce zajmują Ansu Fati, Pau Victor i Gavi. Dobry występ Lewandowskiego, ale dziś całą uwagę skradł genialny Raphinha.
22:46

To mogło być 5:1!

Ależ blisko był Lewy! Polak o centymetry minął się z piłką po wrzutce Lamine'a Yamala. Gdyby tylko sięgnął piłki, Neuer nie miałby nic do powiedzenia.
22:43
Tymczasem drugiej bramki szuka Robert Lewandowski. Tym razem z pojedynku zwycięsko wyszedł Min-Jae Kim. Chwilę później zakotłowało się w polu karnym Bayernu po rzucie rożnym, ale goście wybronili się przed utratą piątego gola.
22:39

Montjuic dziękuje Raphinhi

Bohater spotkania kończy swój występ w dzisiejszym meczu przy aplauzie widowni. Takimi występami przechodzi się do historii. Na boisku zaś melduje się Dani Olmo.
22:35
Cytując klasyka: "Kto?"
22:34
Nie widać, żeby goście mieli pomysł na odwrócenie wyniku. Patrząc na drugą połowę, powoli możemy mówić o kompromitacji podopiecznych Kompany'ego. Nic bowiem nie wskazuje, żeby odrobienie strat z tak dysponowaną Barceloną było w ich zasięgu.
22:30
A Barca łapie luz. Zawodnicy Hansiego Flicka bawią się z rywalem grą na małej przestrzeni wywołując gromkie "Ole!" na stadionie Montjuic.
22:27
Wybitny, absolutnie wybitny występ Raphinhi. Spójrzcie tylko w jaki sposób kapitan Barcelony skompletował hat-tricka. Wycisnął z tej akcji więcej niż można było oczekiwać.
22:24
Bayern znów w opałach. Lamine Yamal pada w polu karnym, ale w tym przypadku o jedenastce nie ma mowy. Co prawda kontakt był, ale sędzia odgwizduje spalonego.
22:22
Kompany próbuje ratować sytuację dokonując poczwórnej zmiany. Za Olise, Muellera, Gnabry'ego i Palhinhię na murawie meldują się Musiala, Sane, Coman i Goretzka. Barcelona też dokonuje roszady, szansę dostaje wracający po kontuzji Frenkie de Jong, który zmienia Fermina Lopeza.
22:18

GOOOL! RAPHINHA Z HAT-TRICKIEM!

NIE-SA-MO-WI-TE co wyprawia dzisiaj Raphinha. Brazylijczyk kompletuje hat-tricka i daje Barcy trzybramkowe prowadzenie. Nie dali rady obrońcy Bayernu, nie dał rady Neuer. Bawarczycy na deskach, czy jeszcze będą w stanie się podnieść?
22:14
Lewy? Top.
22:13
Znów błąd popełnia Neuer, po jego niedokładnym podaniu piłka o mały włos padłaby łupem Lewandowskiego. Chwilę później niezłą sytuację miał Kane, ale jego potężny strzał nieznacznie minął bramkę Inakiego Peni. Zespoły zaczynają podkręcać tempo.
22:08

Zaczynamy drugą połowę

Sędzia Slavko Vincic rozpoczyna drugą połowę spotkania. Przekonajmy się, czy goście będą w stanie odrobić dwubramkową stratę.
22:03
Do przerwy hit nie zawodzi. Kane i Lewandowski potwierdzają wyborną formę, ale przede wszystkim genialne zawody rozgrywa Raphinha. Co przygotuje na drugą część spotkania Vincent Kompany? Bo to, że Bayern nie złoży broni jest pewne.
21:59
A tutaj drugie trafienie Raphinhi. Aż ciężko się zdecydować co lepsze - asysta Casado czy gol kapitana Barcelony.
21:57
W taki sposób Robert Lewandowski zdobył swojego trzeciego gola w tej edycji Champions League. Jak zwykle, był tam gdzie powinien klasowy napastnik.
21:49

GOL!

Co za trafienie Raphinhi! Brazylijczyk pognał lewą stroną, ograł Guerreiro, a następnie zmieścił strzał między nogami Upamecano i precyzyjnym strzałem w kierunku dalszego słupka nie dał szans Neureowi. Warto docenić kapitalny, długi przerzut Marca Casado, który zagrał do Raphinhi "na nos".
21:47
Bayern robi co może, żeby jeszcze przed przerwą stworzyć zagrożenie pod bramką Inakiego Peni, ale próby gości nie przynoszą rezultatu. Albo brakuje ostatniego podania albo spokoju w polu karnym. Barcelona nadal prowadzi 2:1.
21:40

GOL! Robert Lewandowski!

Robert Lewandowski daje Barcelonie ponowne prowadzenie! Neuer wyszedł z bramki, ale uprzedził go Fermin Lopez, który podbił piłkę przed golkiperem Bayernu. Do futbolówki dopadł "Lewy" po czym skierował ją do pustej bramki.
21:33
A w taki sposób wyrównał Kane.
21:32
Tymczasem, łapcie trafienie Barcelony z początku spotkania.
21:29
Robert Lewandowski spróbował strzału z pola karnego, ale nieznacznie przestrzelił. Już chwilę później było blisko kuriozalnej utraty bramki przez Bayern, po błędzie Neuera do piłki omal nie dopadł Lamine Yamal.
21:22

GOL!

Tym razem nie ma wątpliwości, Harry Kane ma swojego gola, a Bayern wyrównuje stan rywalizacji! Anglik dosłownie pofrunął i dostawił nogę do piłki dośrodkowanej przez Serge'a Gnabry'ego. 1:1.
21:17
Widać, że po mocnym początku drużyny zaczynają wracać do realizacji założeń taktycznych. Tempo nieco okrzepło, obie ekipy próbują spokojnie rozgrywać akcje.
21:14

Nieuznany gol Bayernu

Jeszcze nie minęło 10 minut, a już mogliśmy mieć drugą bramkę w meczu. Do siatki trafił Harry Kane, ale arbiter nie uznał bramki. Anglik był na minimalnym spalonym.
21:05
Gol uznany, gramy dalej. Ostrzyliśmy sobie zęby na to spotkanie, ale nie spodziewaliśmy się takich emocji już od pierwszych sekund. Nie narzekamy, chcemy więcej!
21:04

GOL!

Piorunujące otwarcie Barcelony! Już w pierwszej minucie Raphinha pokonuje Manuela Neuera i fantastycznie rozpoczyna mecz. Czekamy jeszcze na weryfikację VAR, która potwierdzi, czy Brazylijczyk nie był na spalonym.
21:02

Skład Bayernu

A w takim zestawieniu wystąpią goście.
⭐️ 𝗦𝗧𝗔𝗥𝗧𝗘𝗟𝗙 ⭐️

So gehen wir ins Spiel gegen Barca! 📋#packmas #FCBFCB #UCL pic.twitter.com/Ax0iKVfAIz— FC Bayern München (@FCBayern)
21:01

Skład Barcelony

W takim składzie zagra dziś "Blaugrana".
21:00
Obie drużyny już pogubiły punkty w tej edycji Ligi Mistrzów, co nadaje dodatkowej wagi dzisiejszemu starciu. Przegrany w tym meczu miałby na koncie zaledwie 3 punkty po 3 meczach. Liczymy, że to skłoni oba zespoły aby dzisiaj nie kalkulować i zagrać od początku o pełną pulę.
20:52
Dla tych, którzy tak jak my nie mogą doczekać się pierwszego gwizdka, polecamy spędzić ostatnie minuty z naszym tekstem zapowiadającym rywalizację Roberta Lewandowskiego z Harrym Kanem autorstwa Michała Kołkowskiego.
20:48

Dobry wieczór!

Zaczynamy naszą relację LIVE. Do rozpoczęcia spotkania zostało nieco ponad 10 minut, czekamy na wielkie emocje.

Zainteresowany futbolem od kiedy jako 10-latek wziął wolne w szkole żeby zobaczyć pierwszy w życiu mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach Świata. Na szczęście później zobaczył też Ronaldo wygrywającego mundial, bo mógłby nie zapałać uczuciem do piłki. Niegdyś kibic hiszpańskiej i angielskiej piłki, dziś miłośnik Ekstraklasy i to takiej z gatunku Stal Mielec – Piast Gliwice w poniedziałkowy wieczór.