De Gea bohaterem Fiorentiny. Dzięki niemu wygrali z Milanem [WIDEO]

Patryk Stec

Opracowanie:Patryk Stec

07 października 2024, 07:29 • 1 min czytania 3 komentarze

Gorący mecz w Serie A. Fiorentina wygrała z Milanem 2:1, a bohaterem gospodarzy został David De Gea, który wrócił po roku do gry w piłkę.

Już w 22. minucie rzut karny miała Fiorentina. Wtedy rzutu karnego nie strzelił Moise Kean. Dwanaście minut później jednak bramkę dla ekipy z Florencji pięknym strzałem z daleka zdobył Yacine Adli.

Przy stanie 1:0 rzut karny mieli piłkarze Milanu. Do jedenastki podszedł Theo Hernandez, a górą był David De Gea.

W 56. minucie sytuacja się powtórzyła. Do rzutu karnego jednak podszedł tym razem Tammy Abraham. Reprezentant Anglii również przegrał próbę nerwów z hiszpańskim bramkarzem.

Cztery minuty później Milan jednak wyrównał po golu Pulisica. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:1 dla Fiorentiny. Decydującą bramkę zdobył Albert Gudmundsson.

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".