Dublet Lewego! Barcelona demoluje Young Boys [WIDEO]

Aleksander Rachwał

Autor:Aleksander Rachwał

01 października 2024, 22:31 • 1 min czytania 2 komentarze

Pięć minut po zmianie stron, Robert Lewandowski po raz drugi wpisał się na listę strzelców w starciu Barcelony z Young Boys Berno. Kapitan reprezentacji Polski strzałem głową podwyższył wynik na 4:0.

W 51. minucie Raphinha dośrodkował z rzutu rożnego. Piłka poszybowała nad zawodnikami zgromadzonymi w polu karnym, po czym dopadł do niej Inigo Martinez i zagrał ją wzdłuż bramki, a na to czekał już Robert Lewandowski. Lewy znów zachował się – jak przystało na klasową „dziewiątkę” – wyczekał, zgubił krycie i głową trącił piłkę do siatki.

Tym samym Polak zaliczył swoje 96. trafienie w Champions League i wydaje się tylko kwestią czasu, kiedy dołączy do elitarnego grona kosmitów, którzy zdobyli ponad setkę bramek w tych rozgrywkach. Mowa oczywiście o Leo Messim i Cristiano Ronaldo.

Zainteresowany futbolem od kiedy jako 10-latek wziął wolne w szkole żeby zobaczyć pierwszy w życiu mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach Świata. Na szczęście później zobaczył też Ronaldo wygrywającego mundial, bo mógłby nie zapałać uczuciem do piłki. Niegdyś kibic hiszpańskiej i angielskiej piłki, dziś miłośnik Ekstraklasy i to takiej z gatunku Stal Mielec – Piast Gliwice w poniedziałkowy wieczór.