LIVE: 2:2 Widzew postanowił zepsuć święto przy ul. Bukowej w Katowicach

Radosław Laudański

Autor:Radosław Laudański

13 września 2024, 17:21 • 1 min czytania 3 komentarze

Uff….doczekaliśmy się! Po dwóch tygodniach nudy i zastanawiania się, co robić, wraca nasza ukochana Ekstraklasa. W spotkaniu o godzinie 18:00 Motor Lublin zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Gospodarze w czterech ostatnich kolejkach tracili punkty, a Górnik wcale nie jest dużo lepszy. Podopieczni Jana Urbana ostatni raz zwyciężyli w pierwszej połowie sierpnia i od trzech serii gier nie potrafią znaleźć recepty na wygrywanie. Tak naprawdę wszystkie grające dziś drużyny będą chciały się przełamać. O 20:30 GKS Katowice zmierzy się z Widzewem Łódź. Zespół z Górnego Śląska wraca po porażce z Zagłębiem Lubin, a „Widzewiacy” przed przerwą reprezentacyjną przegrali z Jagiellonią.

Transmisja Live

22:48
Dziękujemy za to, że byliście dziś z nami. Widzimy się już jutro. Obyśmy oglądali podobne emocje, co w Katowicach.
22:43
Chyba wszystkim podobał się ten mecz.
22:35
- Jak dowiedziałem się o powołaniu, to myślałem, że lepiej się to stanie. Sam fakt przebywania tam wiele jednak znaczy i nic tylko doceniać takie momenty. Nic nie wiedziałem o powołaniu. Dwa tygodnie temu dowiedziałem się, że jadę na U-20. To duże zaskoczenie i potrzebowałem czasu, aby to przyswoić - powiedział piłkarz GKS-u Katowice Mateusz Kowalczyk w rozmowie z "Canal Plus".
22:31

Wyrównujący gol Łukowskiego [WIDEO]

22:28
- Mieliśmy wszystko w garści. Chcieliśmy wygrać ten mecz, walczymy zawsze o trzy punkty i taki jest nasz cel. Po przerwie dobrze weszliśmy w drugiej połowie i niemal ciągle byliśmy na połowie przeciwnika - ocenił piłkarz GKS-u Katowice Oskar Repka w rozmowie z "Canal Plus".
22:26

Wyborna piłkarska uczta

Koniec! Sędzia Raczkowski kończy to spotkanie, a GKS Katowice remisuje z Widzewem Łódź 2:2. To mecz pełen zwrotów akcji. Gospodarze zostawili dziś na boisko mnóstwo serca i biorąc pod uwagę ich dyspozycje w drugiej połowie zasłużyli na zwycięstwo. W piłce gra się jednak do samego końca. "Widzewiacy" popsuli święto podopiecznym Rafała Góraka i całkowicie uciszyli stadion przy ul. Bukowej.
22:22

Goool! Widzew wyrównuje w doliczonym czasie gry na 2:2

Gooool! Wprowadzony na boisko Łukowski wyrównuje stan meczu na 2:2. Błąd dopiero co wprowadzonego Mateusza Marca. Co za cios dla kibiców GKS-u Katowice.
22:20
Schodzą Adrian Błąd oraz Bartosz Nowak, w ich miejsce Jakub Arak oraz Mateusz Marzec. Arbiter doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.
22:19
Mimo że GKS Katowice wygrywa, to cały czas atakuje. Gikiewicz musi się dwoić i troić, aby Widzew nie stracił kolejnej bramki. Dziś wszyscy widzimy ile ożywienia do Ekstraklasy wniósł klub rozgrywający swoje mecze przy ul. Bukowej.
22:16
Mimo że konkretów po wejściu Galana nie ma, to jego zmiana wniosła nieco ożywienia. Każde utrzymanie się przy piłce i stworzenie przewagi jest dla GKS-u bardzo ważne. Zbliżają się do upragnionego zwycięstwa podopieczni trenera Góraka.
22:13
22:11
W końcu trener Myśliwiec zdecydował się na wprowadzenie konkretnych posiłków. W 80. minucie meczu Krajewski, Silva i Cybulski weszli w miejsce Kastratiego, Kozlovskiego oraz Gonga.
22:08
Wszystkich może zastanawiać fakt, dlaczego Hilary Gong przebywa tyle czasu na boisku. W pierwszej połowie Nigeryjczyk wyglądał dobrze i jego dryblingi robiły różnicę. Od dobrych 20-tu minut jest jednak całkowicie bezproduktywny. Opadł z sił i jest ewidentnie do zmiany.
22:05
Nie ma pierwszego gola Bartosza Nowaka w barwach GKS-u Katowice. Pomocnik poszukał technicznego uderzenia. Zarówno on, jak i wcześniej w meczu Motor-Górnik fenomenalne trafienia mogli zaliczyć on i Scalet. Może do trzech razy sztuka...
22:03
W końcu jakieś zagrożenie w polu karnym. Niezła wrzutka Frana Alvareza z rzutu rożnego i bliski szczęścia był Juljan Shehu. Czekamy na więcej podobnych momentów.
22:01
Druga zmiana w Widzewie. W 71. minucie meczu Sebastiana Kerka zmienia Jakub Łukowski. Patrząc na grę podopiecznych trenera Myśliwca, świeże posiłki się przydadzą. Dziś w momentach kiedy Kerk był dobrze dysponowany, to przekładało się to na postawę całego zespołu.
21:58
Spotkanie nam niebezpiecznie zwolniło. Widać, że zarówno GKS, jak i Widzew włożyli dużo sił i serca w swoje ataki. Podopieczni trenera Góraka zdecydowali się podnieść gardę.
21:54
Na razie nie zapowiada się na wyrównanie Widzewa. Goli GKS-tu też się jednak nikt nie spodziewał.
21:51
Mamy zmianę w Widzewie Łódź. W 61. minucie meczu za Jakuba Sypka wchodzi Said Hamulić. Trener Daniel Myśliwiec po raz pierwszy zdecydował się skorzystać z jego usług. Niemalże 30 minut regulaminowego czasu gry to całkiem sporo. Czy Bośniak uciszy Bukową?
21:49
Poza chwalonym Błądem bardzo solidny mecz rozgrywają Bergier, a także zdobywca gola Wasielewski. Widać, że trener Górak potrafi maksymalizować potencjał wielu piłkarzy.
21:47
Najlepsza akcja Widzewa po przerwie. Dobrze uwolnił się Sypek, broni jednak jego strzał Kudła.
21:45
Ataki Widzewa po przerwie nie stanowią większego zagrożenia. W grze podopiecznych trenera Myśliwca nie ma już tyle polotu. Wydaje się, że goście potrzebują zmian, ponieważ w pierwszych dziesięciu minut drugiej połowy lepiej wygląda GKS Katowice.
21:40
Adrian Błąd to dziś absolutny szef podań, podobnie to wyglądało w meczu z Rakowem. Aż szkoda, że ma 33-lata. Gdyby był dziesięć lat młodszy, to z pewnością trafiłby do notesów wielu skautów.
21:38
Strzał Bergiera, dynamiczny początek GKS-u. Widać, że ataki podopiecznych trenera Góraka mają sporo polotu. Sporo obaw budził brak Zrelaka, dziś bez najlepszego napastnika beniaminek pokazuje, że ma do zaoferowania sporo w ofensywie.
21:37
Odważne wyjście Kudły z bramki i jeszcze lepsze rozegranie. Tak odważna gra bramkarzy ubarwia naszą Ekstraklasę. Dziś golkiper GKS-u Katowice jest przykładem tego, jak można podnieść się po nienajlepszym początku.
21:35
Zaczynamy drugą połowę, oby emocji było tyle samo co przed przerwą!
21:33
Wracamy do Katowic, gdzie w pierwszej połowie zobaczyliśmy kapitalne widowisko. To bardzo energiczny, a także obfity w zwroty akcji mecz. Po bramce Wasielewskiego trener Górak nie krył ogromnej euforii. Gospodarzy czeka jednak trudne wyzwanie, ponieważ Widzew długimi fragmentami był lepszym zespołem w pierwszej połowie.
21:23

Bramki GKS-u Katowice [WIDEO]

21:22
- Mam swoje zwody, umiem je robić i dziś to pokazałem. Mokrą murawę oceniam na plus. Naszym zadaniem jest grać w piłkę i strzelać gole. Początek meczu nie był zbyt udany w naszym wykonaniu. Czym dalej w las, nasza gra była coraz lepsza i prowadzimy 2:1 do przerwy - ocenił Marcin Wasielewski, zawodnik GKS-u Katowice.
21:21
- Mamy mecz pod kontrolą. Jeden stały fragment gry i GKS nas zaskoczył. Drugą bramkę straciliśmy z kontrataku. Patrząc na to jednak jak gramy, możemy zdobyć kolejne bramki - powiedział obrońca Widzewa Łódź Mateusz Żyro w rozmowie z "Canal Plus".
21:17
Sędzia Raczkowski dolicza minutę do końca pierwszej połowy. Tutaj nie ma kiedy mrugnąć okiem!
21:15

2:1 GKS prowadzi po golu Wasielewskiego

Gooool! GKS prowadzi 2:1. Podobnie jak kilka minut wcześniej świetną piłkę posłał Adrian Błąd, a Marcin Wasielewski wykonał drybling, jakiego nie powstydziłby się sam Nicola Zalewski. Niezwykle efektowna akcja, a Bukowa całkowicie eksplodowała!
21:13
Bliski trafienia Kerk. Widzew dobrze zareagował na utraconą bramkę. Broni jednak Kudła. Golkiper GKS-u dobrze się rehabilituje za nienajlepsze zachowanie przy golu Rondicia.
21:10

1:1 Repka wyrównuje

Gooool! Zrobił się gąszcz w polu karnym Widzewa Łódź, co bezlitośnie wykorzystał Oskar Repka. Świetnie wykorzystany stały fragment gry. GKS w ostatnich minutach wyglądał lepiej i bramka jest nagrodą za inicjatywę.
21:07
Dobrze napędził akcję GKS-u Adrian Błąd. Mateusz Kowalczyk nie popatrzył jednak gdzie są ustawieni jego koledzy, zagrał na pamięć i gospodarze stracili szansę na wyrównanie.
21:06
Nieźle dysponowany jest Kozlovsky. Bardzo dobre dośrodkowanie do Rondicia. Tym razem napastnik Widzewa jednak zawiódł. Tempo wykonania tej akcji mogło jednak robić wrażenie.
21:03
Faul taktyczny Marcina Wasielewskiego. Zasłużona żółta kartka dla wahadłowego GKS-u.
21:02
GKS otrzymał rzut wolny z naprawdę dogodnej pozycji. Bergier to nie jednak Modrić i piłka trafiła w mur. Podopieczni trenera Góraka ciągle jednak napierają, a doping na stadionie przy ul. Bukowej robi się coraz głośniejszy.
21:00
Piąta żółta kartka dla Juana Ibizy w tym sezonie. Mamy dopiero ósmą kolejkę... Brutalny faul Hiszpana.
20:58
Niezłe zagranie Nowaka, minimalnie spóźniony był jednak Bergier. Piłkarzy Widzewa było jednak zbyt wielu, aby to podanie dotarło do kolegi. To jednak drobny promyk nadziei dla GKS-u.
20:56
Mocniej zaczął nacierać Widzew. GKS w obronie wygląda niepewnie. Na początku spotkania podopieczni trenera Góraka próbowali się odgryzać, teraz coraz bardziej widać różnicę klas.
20:55

Gol Rondicia [WIDEO]

20:54
Po tym uderzeniu Bartosza Nowaka Dariusz Szpakowski powiedziałby w grze "FIFA", że tym strzałem chciał postraszyć gołębie na stadionie.
20:53
Może kiedyś któryś z napastników zdobędzie swoją 13-tą bramkę w piątek 13-go.
20:49
Po bramce dla Widzewa mecz nam zwolnił. Widzew kontroluje wydarzenia boiskowe, a GKS nie ma za bardzo pomysłu na zaskoczenie przeciwnika.
20:47
Imad Rondić ma już w tym sezonie trzy gole i dwie asysty na swoim koncie. Przed rozpoczęciem meczu bardzo mocno chwalił go trener Daniel Myśliwiec, a bośniacki napastnik odpłacił mu się w najlepszy możliwy sposób.
20:45

Gool! Widzew prowadzi po golu Rondicia

Goool! Widzew wychodzi na prowadzenie w niespodziewanym momencie. Dośrodkowanie Gonga bezlitośnie wykorzystał Rondić. Brawa dla napastnika za dużą odwagę w pojedynku z bramkarzem.
20:42
Kolejny raz łatwo GKS Katowice mija drugą linię Widzewa Łódź. Dobrze między liniami wygląda Bergier. Brakuje jednak lepszych decyzji w pobliżu pola karnego.
20:38
Bardzo dużo miejsca miał Grzegorz Rogala, zabrakło jednak szybkiego podjęcia decyzji. Groźny jest GKS Katowice wychodzący z kontrami. Postawa obrony Widzewa może niepokoić. Trener Myśliwiec w wywiadzie przedmeczowym zwracał uwagę głównie na problemach w ofensywie, a okazuje się, że z tyłu luki są naprawdę spore.
20:36
Groźny kontratak GKS-u Katowice. Świetne przejście z obrony do ataku. Widzew radził sobie śmielej na murawie, GKS nie pozostał jednak dłużny. Zaczyna się ciekawie to spotkanie. Po obu stronach widać dużą chęć budowania ataków.
20:33
Dużo walki w środku pola na początku meczu. Podopieczni trenera Myśliwca w dość pewny sposób przedostają się na połowę przeciwnika.
20:31
Mamy pierwszy gwizdek arbitra Pawła Raczkowskiego, zaczynamy!
20:28
20:26
GKS spróbuje dziś się przełamać w meczu z Widzewem. W trzech ostatnich meczach pomiędzy tymi drużynami, górą byli "Widzewiacy". Niebawem zaczynamy.
20:19
- Mamy nie tyle problemy, co wyzwania jak kreować więcej sytuacji bramkowych. Nie byłoby meczu, w którym nie chwaliłbym Rondicia. Nawet jeśli nie strzela goli, to jest maszyną do pressingu. To, że występuje w pierwszej jedenastce nie jest przypadkowe - powiedział trener Widzewa Łódź Daniel Myśliwiec w rozmowie z "Canal Plus".
20:15
Liczba oddanych strzałów przez GKS Katowice może robić wrażenie. W ich meczach nudy nie doświadczamy, oby dziś było podobnie.
20:14
- Nie kalkulowaliśmy tego, czy mamy być najlepsi wśród beniaminków. Początek nas w jakiś sposób ukierunkował. Chcemy atakować, to jest klucz do tego, aby wygrywać spotkania. Chcielibyśmy nieco dopieścić te nasze uderzenia. Adam Zrelak dziś nie zagra, ponieważ ma przeciążone kolano. Przyjdzie czas na Borję Galana w pierwszym składzie, musi jednak być cierpliwy - powiedział trener GKS-u Katowice Rafał Górak w rozmowie z "Canal Plus".
20:10
Taki skład desygnował dziś trener Widzewa Łódź Daniel Myśliwiec.
20:08
Wygrana Motoru to już historia, czas na kolejny mecz. Oto skład, w jakim zagra dziś GKS Katowice.
20:01
Motor obecnie zajmuje 9. miejsce w Ekstraklasie. Dziewięć punktów w siedmiu meczach to niezły dorobek punktowy beniaminka. Kibice w Lublinie mogą z podniesioną głową rozpoczynać weekend.
19:59
Krótko mówiąc, zasłużona wygrana Motoru.
19:58
- Bardzo długo czekaliśmy na to zwycięstwo. Przyszło zasłużenie, ponieważ stworzyliśmy wiele sytuacji i nie pozwoliliśmy Górnikowi praktycznie na nic. Zaliczyłem pierwszą asystę w Ekstraklasie, czuję się bardzo dobrze w ofensywie - powiedział obrońca Motoru Lublin Filip Wójcik w rozmowie z "Canal Plus".
19:55
Koniec! Motor wygrywa 1:0 z Górnikiem. Zasłużone zwycięstwo podopiecznych trenera Stolarskiego. W ofensywie gospodarze pokazali dziś więcej konkretów, a ich obrona pozwalała rywalom na mniej. To pierwsza od 32 lat wygrana klubu z Lublina na własnym stadionie w Ekstraklasie.

19:50
Ofiarny powrót do obrony Ndiaye. Takie momenty pokazują, że podopieczni trenera Stolarskiego są niezwykle zjednoczoną drużyną. To mecz, który może mocno zbudować mentalnie ten zespół.
19:49
Sędzia Gryckiewicz doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry. Napiera Motor!
19:48
Znakomita interwencja Sebastiana Rudola. To szef obrony Motoru, który kolejny raz stanął na wysokości zadania. Takie momenty celebruje się niczym bramki.
19:47
Zaskakująco niepewna interwencja Brkicia przy strzale Rasaka. Ma Motor szczęście, że nie było tam nikogo do dobitki. Nie wyglądało to na sytuację, w której golkiper ma wszystko pod kontrolą.
19:45
Wszystko co mówimy dobrego o obronie Motoru mogło w jednym momencie okazać się nieaktualne. Obrońcy gospodarzy się zagapili i w świetnej sytuacji znalazł się Ismaheel. Nigeryjski skrzydłowy Górnika nie wykorzystał jednak kapitalnej szansy.
19:43
Wooow! Co za próba Scaleta. Strzał z okolicy 25. metra był totalnie niespodziewany i prawie zaskoczył golkipera Górnika.
19:41
Ależ interwencja Szromnika! Bardzo blisko bramki był Ndiaye. Ta akcja potwierdza, że obrona Górnika dziś zdecydowanie bardziej przecieka obrona w zespole Jana Urbana. Motor nie pozwala na tyle rywalowi. Bez dwóch słupków i kilku interwencji Szromnika nie byłoby czego zbierać.
19:40
Jubileusz uczczony w godny sposób.
19:38
W 79. minucie meczu za Patrika Hellebranda wchodzi 18-letni Aleksander Tobolik. Być może młodzieżowiec pobudzi zespół Górnika Zabrze, który atakuje w mało przekonujący sposób.
19:35
Dobre wbiegnięcie w pole karne Filipa Lubereckiego. Zrobiło się sporo chaosu. Nie wykorzystał jednak tego Filip Wójcik. Jeśli Górnik dziś wyrówna, to będzie wracało się do tej sytuacji.
19:32
W 74. minucie meczu puszcza boisko oklaskiwany przez kibiców Sergi Samper. W jego miejsce pojawi się Mathieu Scalet. Pierwsza połowa dość dyskretna w wykonaniu Hiszpana, po przerwie wyglądał zdecydowanie lepiej.
19:29
Groźną akcję mógł mieć Motor, kolejny raz atak pozycyjny mógł się podobać. Świetnie zachował się Caliskaner. Wrzutka Króla wyglądała jednak fatalnie. Zawodnik gospodarzy nie był pilnowany przez rywala, a stracił piłkę w dziecinnie prosty sposób.
19:28
Mimo wyniku 1:0 dla Motoru, mecz od dobrych dziesięciu minut nam wyhamował. Dobrze to świadczy o defensywie Motoru Lublin. Górnik nie potrafi stworzyć niczego konkretnego pod bramką rywala.
19:25
Obaj trenerzy zdecydowali się na podwójne zmiany w 65. minucie meczu. W Motorze miejsce Palacza oraz zdobywcy bramki Simona zajęli Luberecki oraz Caliskaner. Jan Urban wprowadził Basika i Ambrosa, a boisko opuścili Zahović oraz Wojtuszek.
19:22
Motor po intensywnym początku oddał inicjatywę Górnikowi. Taki strzał Hellebranda to jednak za mało, aby zaskoczyć bardzo dobrze dysponowanego w tym sezonie Brkicia.
19:19

Bramka Simona [WIDEO]

19:16
Ożywiło nam się to spotkanie po bramce. Górnik próbuje się odgryzać. Kolejny raz wiodącą postacią w zespole Urbana jest Ismaheel.
19:15
Aktywny i niezwykle obiecujący występ zdobywcy bramki dla Motoru. Czasem pojawiały się z tego powodu straty, ale należy docenić jego inicjatywę.
19:12
Górnik miał rzut wolny z dogodnej pozycji. Spróbował technicznego uderzenia Erik Janza. Początkowo wydawało się, że Brkić zostanie zmuszony wykonać wymagającą interwencję. Skończyło się jednak na niecelnym strzale, chociaż sam pomysł był całkiem niezły.
19:10
Drugi w tym meczu słupek Mraza... Co za minuty Motoru! Fenomenalny początek drugiej połowy w wykonaniu podopiecznych trenera Stolarskiego. Wygląda to podobnie, jak na początku pierwszej części spotkania, teraz jednak są z tego konkrety.
19:08

Gol! Motor prowadzi 1:0

Gooool! Co za przyjęcie i uderzenie Christophera Simona. Motor tym razem zamienia inicjatywę na bramkę. Jedna z najlepszych akcji beniaminka po awansie.
19:05
Znów blisko bramki Samuel Mraz. Najpierw słupek w pierwszej połowie, teraz dobrze jego strzał obronił Szromnik. Motor w tej akcji pokazał najwięcej impetu od około pół godziny.
19:03
Mamy gwizdek, zaczynamy drugą połowę!
19:02
Niebawem rozpoczynamy drugą połowę. Miejmy nadzieję, że szybko zobaczymy bramkę, która rozrusza nam to spotkanie.
18:50
Dziś przy lepszym przyjęciu Podolskiego mógłby dołożyć kolejną.
18:49

Przerwa 0:0

Tylko jeden celny strzał zobaczyliśmy w pierwszej połowie. Sędzia Gryckiewicz skierował obie drużyny do szatni. Zbyt wiele niedokładności, aby rywal mógł poczuć większe zagrożenie pod swoją bramką. Najbardziej groźną sytuacją był słupek Mraza. Po 20. minucie meczu Motor jednak przygasł i to Górnik wyglądał groźniej.
18:46
Motor z minuty na minutę ma coraz mniej do zaoferowania w ofensywie. Po niezwykle aktywnym początku linia ataku beniaminka nie radzi sobie z obroną Górnika. Nieźle w obronie wygląda Szala. Górnik wychodzący z kontratakami jest dużo bardziej konkretny i wydaje się, że podopieczni Jana Urbana będą delikatnym faworytem w drugiej połowie.
18:44
Zasłużona żółta kartka dla Ndiaye za faul na Janzy. Bardzo niebezpieczne wejście Senegalczyka. Na szczęście obyło się bez kontuzji.
18:42
Szukał przewrotki Ndiaye. Senegalczyk nie trafił w piłkę, ale kolejny raz pokazał, że nie boi się efektownych zagrań. Niechcący kopnął jednak Szromnika i golkiper Górnika Zabrze próbuje dojść do siebie.
18:38
Niezła interwencja Dominika Szali, Motor ma jednak rzut rożny. Dzisiejsze wrzutki ze stałych fragmentów gry wyglądają jednak mocno ekstraklasowo. Trudno takimi zagraniami stworzyć zagrożenie.
18:35
Z większą cierpliwością rozgrywa akcje Górnik Zabrze. Było blisko, aby Lukas Podolski przejął nieźle wyglądające podanie Erika Janzy. Być może parę lat mlodszy "Poldi" przyjąłby tę piłkę, przy okazji wykonując logo Bundesligi, jak niegdyś Robert Lewandowski. Coraz więcej dobrego możemy powiedzieć o zespole gości.
18:31
Po początkowym entuzjazmie Motoru, zaczęło robić się nudno. Poza momentami kiedy Górnik wychodzi z kontratakami na boisku jest coraz mniej ciekawie.
18:29
18:28
Dobry odbiór Ismaheela. Nigeryjski skrzydłowy chwilę później przebiegł z piłką sporo metrów. Najjaśniejsza postać w zespole Jana Urbana.
18:24
Fatalne rozegranie Josemy. Przy większej jakości rywala byłaby z tego bramka. Stoper Górnika nie może sobie pozwalać na tak rażące błędy.
18:21
Wizualnie dzieje się w tym meczu całkiem sporo i nie możemy mówić o nudzie. Suche fakty są jednak takie, że nadal nie zobaczyliśmy celnego strzału.
18:20
Duże poświęcenie Ndiaye przy wrzutce swojego kolegi. Było blisko, aby powstała z tego groźna sytuacja. Dobrze ogląda się dziś Senegalczyka.
18:19
Świetną okazję miał Górnik, aby zagrozić rywalowi z kontrataku. Fatalne rozegranie i tylko szkoda Ismaheela, który dziś jest dobrze dysponowany i czekał na tę piłkę.
18:17
Łatwo dał się ograć Rudol przez rozpędzonego Ismaheela. Lepszy fragment Górnika Zabrze. Kiedy podopieczni Jana Urbana znajdują się na połowie rywala, są bardziej niebezpieczni od gospodarzy.
18:14
18:13
Wścieka się Jan Urban, bardziej jednak zdenerwowała go decyzja arbitra o puszczeniu gry, a nie postawa jego podopiecznych, którzy źle weszli w ten mecz.
18:12
Ciągle Motor jest aktywny. Do tej pory zespół prowadzony przez Mateusza Stolarskiego był chwalony głównie za dyspozycję w obronie. Dziś widzimy, że beniaminek wygląda obiecująco w momentach, kiedy ma piłkę.
18:09
Słupek po efektownej akcji Simona z Ndiaye. Świetnie to rozegrała dwójka Senegalczyków. Podopieczni Jana Urbana muszą się obudzić, ponieważ coraz mocniej proszą się o bramkę.
18:07
Z dużej chmury mały deszcz, nienajlepsze wykonanie rzutu wolnego w wykonaniu Bartosza Wolskiego. Z takiej odległości można zdecydowanie więcej.
18:06
Mamy faul Josemy na Ndiaye. Przewinienie miało miejsce przed rzutem karnym. To jednak odległość, z której można zagrozić rywalowi. Luka Modrić coś wie na ten temat.
18:04
Widać, że Motor chce przejąć inicjatywę, brakuje jednak dokładności. Szuka gry Sergi Samper. W wywiadzie pomeczowym słyszeliśmy, że mocno liczy na niego w rozegraniu trener Stolarski. Mocno pressują gospodarze i Górnik ma problemy z wyjściem z własnej połowy.
18:02
Zaspał realizator... na zegarze trzy czerwone kartki od razu po pierwszym gwizdku 🙂 .
18:01
Mamy pierwszy gwizdek sędziego Patryka Gryckiewicza, zaczynamy!
17:59
Patrząc na stroje, Górnik dziś w trybie FC Porto. Niebawem rozpoczynamy spotkanie!
17:56
Jest i legendarny Grzegorz Bonin.
17:49
- Rafał Janicki nabawił się drobnej kontuzji, dlatego nie ma go dziś z nami. Powinien zagrać w kolejnym meczu. Analizuję z całym moim sztabem wszystkie spotkania, wiemy co kto dobrze zrobił. Dziś szanse otrzymuje Dominik Szala. Gdyby grał Paweł Olkowski, bylibyśmy bez młodzieżowca. Luka Zahović też potrafi strzelać wchodząc z ławki - ocenił trener Górnika Zabrze Jan Urban w rozmowie z "Canal Plus".
17:44
- Ostatnio mówiłem o tym, że Sergi Samper musi poprawić wysokość w ustawieniu. Jest to jednak zawodnik inteligentny, który potrafi szybko zmieniać formację. Wykonał w tygodniu dobrą pracę i mam nadzieję, że da nam dużo w działaniach z piłką. Piotr Ceglarz jest dziś poza kadrą meczową, ponieważ nabawił się drobnego urazu - powiedział trener Motoru Lublin Mateusz Stolarski w rozmowie z "Canal Plus".

- Jestem zadowolony z wielu piłkarzy, których nie ma dziś od pierwszej minuty. Nie ma zawodników pierwszej jedenastki. Są bardziej kluczowi, ale po to są przerwy reprezentacyjne, aby ci, którzy grali mniej mogli się wykazać, Zobaczymy jak dziś sobie poradzą. Krystian Palacz bardzo dobrze wyglądał podczas przygotowań. Jesteśmy zadowoleni z Filipa Lubereckiego, Filip nie spał regularnie dwóch nocy, miał pewne problemy z podróżą na mecz reprezentacji. Również z tego względu postawiłem na Krystiana - dodał szkoleniowiec.

17:38
- Nie ukrywam, że całe to środowisko, to miejsce, w którym bardzo dobrze się pracuje.  Mamy wiele pracy do wykonania na wielu płaszczyznach. Musimy zadbać o jakość trenerów. Wcześniej akademia dostarczała mało zawodników do pierwszego zespołu, teraz chcemy to zmienić. Celem są debiuty młodych piłkarzy  na Arenie Lublin - powiedział dyrektor akademii Motoru Lublin Grzegorz Koprukowiak w rozmowie z "Canal Plus Sport".
17:33
Motor Lublin ostatnio mierzył się z Górnikiem Zabrze w 2010 roku. Dzisiejsi gospodarze przegrali to spotkanie 0:3. Oba zespoły grały wtedy w 1. lidze.
17:29
Akcja godna pochwały. #StadionyBezBarier
17:25
W takim składzie wyjdzie na dzisiejszy mecz Górnik Zabrze. Kontuzja Lukasa Podolskiego nie okazała się zbyt poważna, doświadczony pomocnik wychodzi od pierwszej minuty.
17:23
Oto skład Motoru Lublin na dzisiejszy mecz. Trener Mateusz Stolarski nieco zaskoczył. Filipa Lubereckiego zmienił wracający po kontuzji Krystian Palacz. Pierwszy raz w wyjściowym składzie beniaminka pojawi się również Sergi Samper.

Urodzony w tym samym roku co Theo Hernandez i Lautaro Martinez. Miłośnik wszystkiego co włoskie i nacechowane emocjonalną otoczką. Takowej nie brakuje również w rodzinnym Poznaniu, gdzie od ponad dwudziestu lat obserwuje huśtawkę nastrojów lokalnego społeczeństwa. Zwolennik analitycznego spojrzenia na futbol, wyznający zasadę, że liczby nie kłamią. Podobno uważam, że najistotniejszą cnotą w dziennikarstwie i w życiu jest poznawanie drugiego człowieka, bo sporo można się od niego nauczyć. W wolnych chwilach sporo jeździ na rowerze. Ani minutę nie grał w Football Managera, bo coś musi zostawić sobie na emeryturę.