Füllkrug zalicza wejście smoka i podwyższa prowadzenie na 4:0 [WIDEO]

Radosław Laudański

Autor:Radosław Laudański

14 czerwca 2024, 22:46 • 1 min czytania 0 komentarzy

Niespełna pięć minut na boisku potrzebował Nicklas Fülkrug na zdobycie swojego pierwszego gola podczas mistrzostw Europy. Statystyki napastnika w reprezentacji Niemiec mogą imponować. Piłkarz grający na co dzień w Borussii Dortmund rozegrał w kadrze Die Mannschaft siedemnaście meczów i zdobył w nich aż dwanaście bramek.

Reprezentacja Niemiec gra dziś recital i akcja bramkowa przy trafieniu na 4:0 to potwierdza. Dziś poza rzutem karnym wszystkie trafienia podopiecznych Juliana Nagelsmanna były poprzedzone płynnymi i wielopodaniowymi akcjami. Po wejściu na boisko Nicklas Fülkrug pokazał, że piłka go szuka i zapewnić swojej drużynie narodowej dodatkowe opcje w ataku.

W trakcie drugiej połowy Julian Nagelsmann sukcesywnie ściągał z boiska swoich najlepszych zawodników. W 63. minucie zeszli Kai Havertz oraz Florian Wirtz, w 74. minucie plac opuścił Jamal Musiala, w 80. minucie zaś Toni Kroos. Cała czwórka piłkarzy otrzymała wielkie owacje od kibiców zgromadzonych na Allianz Arenie.

Urodzony w tym samym roku co Theo Hernandez i Lautaro Martinez. Miłośnik wszystkiego co włoskie i nacechowane emocjonalną otoczką. Takowej nie brakuje również w rodzinnym Poznaniu, gdzie od ponad dwudziestu lat obserwuje huśtawkę nastrojów lokalnego społeczeństwa. Zwolennik analitycznego spojrzenia na futbol, wyznający zasadę, że liczby nie kłamią. Podobno uważam, że najistotniejszą cnotą w dziennikarstwie i w życiu jest poznawanie drugiego człowieka, bo sporo można się od niego nauczyć. W wolnych chwilach sporo jeździ na rowerze. Ani minutę nie grał w Football Managera, bo coś musi zostawić sobie na emeryturę.