Towarzyskie mecze przed Euro. Szczęśliwi Węgrzy i Serbowie, porażka Portugalii

Opracowanie:Antoni Figlewicz

08 czerwca 2024, 23:00 • 3 min czytania 4 komentarze

Dziś kilka jadących na Euro reprezentacji sprawdziło się w meczach towarzyskich. Belgowie, Węgrzy, Serbowie i Duńczycy nie dali szans swoim wyraźnie słabszym rywalom, a w Lizbonie Portugalia mierzyła się z silną Chorwacją.

I przegrała, choć nieznacznie. Podopieczni Roberto Martineza tylko raz trafili do siatki rywali – tuż po zmianie stron na listę strzelców wpisał się wpuszczony w przerwie Diogo Jota. Piłkarz Liverpoolu wykończył akcję uderzeniem z bliskiej odległości, ale na Euro nie dałby swojej drużynie nawet remisu. Dla Chorwatów jeszcze w pierwszej połowie trafił Luka Modrić, a później wynik meczu na 1:2 ustalił Ante Budimir.

Portugalia – Chorwacja 1:2

D.Jota 48′ – L. Modrić 8′, A. Budimir 56′

Pozostałe mecze nie przyniosły większych emocji. Szwedzi dostali solidny oklep od wierzących w sukces na Euro Serbów i kolejny raz udowodnili, że są w naprawdę wielkim kryzysie. Bramki zdobywali dziś Sergiej Milinković-Savić, Aleksandar Mitrović i Dusan Tadić – jedni z najbardziej znanych i zarazem najgroźniejszych dla rywali serbskich piłkarzy.

Szwecja – Serbia 0:3

A. Milinković-Savić 18′, A. Mitrović 60′, D. Tadić 70′

WIĘCEJ O REPREZENTACJI SERBII CZYTAJ W NASZYM SKARBIE KIBICA [KLIKNIJ]

Takim samym wynikiem zakończyły się starcia Węgier z Izraelem i Belgii z Luksemburgiem. W tym pierwszym spotkaniu pół godziny na boisku spędził piłkarz Korony Kielce, Yoav Hofmayster. Po trzydziestu minutach został jednak zmieniony wraz z dwoma innymi kolegami z drużyny. A jego drużyna przegrywała już 0:3…

Węgry – Izrael 3:0

R. Sallai 11′, B. Varga 19′, 22′

Belgowie też się dziś za bardzo nie napracowali. Spokojnie spuścili oklep słabiutkim rywalom, a dublet ustrzelił Romelu Lukaku.

Belgia – Luksemburg 3:0

R. Lukaku 42′, 57′, L. Trossard 81′

Wysoko wygrali również Duńczycy, którzy okazali się dziś lepsi od innej skandynawskiej reprezentacji. Norwegowie próbowali stawić opór, ale było ich stać tylko na jedno trafienie Erlinga Haalanda. Po stronie Danii drugi mecz z rzędu na listę strzelców wpisał się Pierre-Emile Hojbjerg, a po kolejnych dwóch golach jego kolegów na telebimie świeciło się wielkie 3:1.

Dania – Norwegia 3:1

P-E. Hojbjerg 12′, J. Vestergaard 21′, Y. Poulsen 90′ – E. Haaland 72′

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O REPREZENTACJI DANII [KLIKNIJ]

W ostatnim dziś meczu z udziałem drużyny jadącej na Euro do Niemiec podopieczni Luisa de la Fuente, reprezentanci Hiszpanii, do przerwy rozstrzygnęli losy rywalizacji z Irlandią Północną. Choć zaczęli niemrawo i od drugiej minuty przegrywali po trafieniu Daniela Ballarda, to później aż cztery razy znaleźli drogę do siatki przeciwników.

Poźniej dorzucili nawet piąte trafienie i Palma de Mallorca stała się niemym świadkiem bardzo wysokiego zwycięstwa La Furia Roja.

Hiszpania – Irlandia Północna 5:1

Pedri 12′, 29′, A. Morata 18′, F. Ruiz 35′, M. Oyarzabal 60′ – D. Ballard 2′

Wolałby pewnie opowiadać komuś głupi sen Davida Beckhama o, dajmy na to, porcelanowych krasnalach, niż relacjonować wyjątkowo nudny remis w meczu o pietruszkę. Ostatecznie i tak lubi i zrobi oba, ale sport to przede wszystkim ciekawe historie. Futbol traktuje jak towar rozrywkowy - jeśli nie budzi emocji, to znaczy, że ktoś tu oszukuje i jego, i siebie. Poza piłką kolarstwo, snooker, tenis ziemny i wszystko, w co w życiu zagrał. Może i nie ma żadnych sportowych sukcesów, ale kiedyś na dniu sąsiada wygrał tekturowego konia. W wolnym czasie głośno fałszuje na ulicy, ale już dawno przestał się tego wstydzić.