Powinno być 0:1. Grosicki zmarnował doskonałą sytuację [WIDEO]

Opracowanie:Piotr Rzepecki

27 lutego 2024, 21:39 • 1 min czytania 2 komentarze

Pogoń powinna prowadzić w Poznaniu. Kamil Grosicki powinien już cieszyć się z trafienia. Skrzydłowy „Portowców” nie popisał się jednak w 20. minucie meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski i przestrzelił w idealnej sytuacji. W Poznaniu wciąż remis.

Idealną sytuację na 1:0 miał Kamil Grosicki. W 20. minucie prostopadłym podaniem wypuścił go Alexander Gorgon, 93-krotny reprezentant Polski okradł jednak Austriaka z asysty.

Grosicki chciał wyczekać bramkarza Lecha, Filipa Bednarka, którzy dziś wszedł w buty Bartosza Mrozka. Nie pomógł jednak strzał w drugie tempo, lepsze przyłożenie się do strzału. Efekt wszyscy widzieli – strzał obok bramki, piłka poleciała w trybuny.

Szkoda, bo być może widowisko nabrałoby tempa. Pierwsza połowa nie przyniosła trafień. Czekamy, kto wywalczy bilet od półfinału tegorocznej edycji Pucharu Polski.

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.