Niezależnie od wyniku z Estonią Polska zagra dwa mecze w marcu

redakcja

Autor:redakcja

02 grudnia 2023, 21:30 • 1 min czytania

Reklama
Niezależnie od wyniku z Estonią Polska zagra dwa mecze w marcu

W marcu reprezentacja Polski zmierzy się z Estonią w półfinale baraży. Jeśli powinie się „biało-czerwonym” noga, to pięć dni później rozegrają towarzyskie spotkanie z przegranym z drugiej pary Walia – Finlandia. Takie są odgórne ustalenia UEFA.

Reklama

– Jedna z tych drużyn, Polska lub Estonia, pojedzie do Cardiff lub Helsinek i rozegra tam albo baraż, albo mecz towarzyski. To jest narzucone przez UEFA i to było wiadome od razu po losowaniu tej ścieżki barażowej. Każda reprezentacja musi rozegrać dziesięć meczów w ciągu roku. Za to telewizje zapłaciły i po prostu wiadomo, że ci, którzy przegrają półfinały barażów, to grają między sobą mecz towarzyski w tym drugim terminie – tłumaczył na kanale „Meczyki.pl” Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.

Mecz Polska – Estonia odbędzie się 21 marca na Stadionie Narodowym. Dziś odbyło się losowanie EURO 2024 i „biało-czerwoni” poznali potencjalnych rywali. Jeśli przejdą przez baraże, to zagrają w Niemczech na mistrzostwach Europy w grupie D z Francją, Austrią i Holandią.

WIĘCEJ O REPREZENTACJI POLSKI:

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank