Runjaic: – W finale Pucharu Polski graliśmy jak Galowie z Asterixa i Obelixa

redakcja

Autor:redakcja

09 sierpnia 2023, 15:10 • 2 min czytania

Reklama
Runjaic: – W finale Pucharu Polski graliśmy jak Galowie z Asterixa i Obelixa

Trener Kosta Runjaic udzielił wywiadu portalowi transfermarkt.de. Opowiedział w nim o tym, jak podniósł Legię Warszawa, zdobył z nią Pucharu Polski i jakie stawia sobie cele na przyszłość.

Reklama

Zdobycie Pucharu Polski w maju to jeden z tych dni, o których słusznie mówi się, że będziemy o nich pamiętać przez całe życie. Objąłem drużynę Legii w dość trudnej sytuacji. Nikt nie spodziewał się, że zdobędziemy tytuł już po roku. A finał krajowego pucharu z Rakowem był naprawdę epicki: w piątej minucie dostaliśmy czerwoną kartkę i przez 115 minut graliśmy w osłabieniu jak Galowie z Asterixa i Obelixa, z 30 000, 40 000 fanów Legii na trybunach. To był wielki dzień. Także sukces w Superpucharze był ważny, ponieważ wydawało się, że na tym trofeum spoczywa klątwa: Legia nie była w stanie go wygrać przez 15 lat. Ale ogólnie uważam, że sukces trenera nie powinien być mierzony tylko tytułami. W Legii idziemy w dobrym kierunku – powiedział Kosta Runajic w wywiadzie dla transfermarkt.de, który cytuje portal legionisci.com.

Niemiecki szkoleniowiec przyszedł do Legii po najgorszym sezonie od trzech dekad dla tego klubu. Już po roku zdobył Puchar i Superpuchar Polski, a także wicemistrzostwo kraju. Teraz walczy z Wojskowymi w eliminacjach Ligi Konferencji.

W pierwszym roku nie znalazłem tak wiele czasu na sen. Nie wszedłem do klubu, ogłaszając: „Teraz przychodzę i wszystko robię inaczej”, ale konstruktywnie wyjaśniłem moje pomysły, starałem się wszystkich wciągnąć i pozwoliłem kompetentnym ludziom, którzy tam byli, działać. Specjalnie skomponowałem zespół z ludzi z różnych kultur piłkarskich. W zespole szkoleniowym mieliśmy w zeszłym roku jednego Niemca, jednego Baska, jednego Serba, jednego Greka i kilku Polaków. Moje nadzieje się potwierdziły: różnorodne pomysły i opinie wzajemnie obrodziły. Im większe osiągamy sukcesy, tym bardziej udowadniamy piłkarzom, jak zorganizowana praca odbywa się w Legii i tym łatwiejsze stają się transfery zawodników. Wiemy, jakie mamy możliwości: chcemy stać się potęgą w Europie Wschodniej – dodał szkoleniowiec Legii.

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Reklama

Fot. FotoPyk

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank