Alvaro Morata uparł się, by znów grać we Włoszech i zostać zawodnikiem Como. Hiszpański mistrz Europy musiał skrócić w tym celu wypożyczenie do Galatasaray, ale według Fabrizio Romano uda się to przeprowadzić. Turcy dostaną sporo pieniędzy, a piłkarz znów będzie występował w Serie A. Słynny dziennikarz podał szczegóły tej operacji.
Morata w lutym tego roku został wypożyczony z Milanu na rok do Galatasaray. W Turcji w 12 meczach zdobył sześć bramek i miał trzy asysty. Ale teraz zapragnął przejść do Como. Włoskie kluby dość łatwo się porozumiały, ale działacze Galatasaray, co zrozumiałe, domagali się godnej rekompensaty finansowej.
Alvaro Morata zawodnikiem Como. Fabrizio Romano podaje szczegóły
Według Fabrizio Romano, turecki klub otrzyma kwotę zbliżoną do pięciu milionów euro. Morata przeniesie się do Como na zasadzie wypożyczenia z Milanu, ale jego nowy klub będzie miał obowiązek wykupu. Piłkarz był zdeterminowany na ten ruch. Wszystko jest na ostatniej prostej i ma zostać ogłoszone w najbliższych dniach, a może nawet godzinach.
🚨🔵 Álvaro Morata to Como, here we go! Deal agreed with Galatasaray for fee close to €5m as compensation to break the loan.
Authorization for medical and travel next:
Como will now sign Morata from AC Milan on loan with obligation to buy.
Morata only wanted Como. 🇪🇸 pic.twitter.com/HkicN8OAlX
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) August 8, 2025
Morata to 86-krotny reprezentant Hiszpanii. Zdobył dla kadry 37 goli. Jest mistrzem Europy z ubiegłego roku.
Fot. Newspix.pl