Kolejny powrót zawodnika do byłego klubu w Ekstraklasie stał się faktem. Górnik Zabrze poinformował oficjalnie o podpisaniu umowy z Tomaszem Loską. Bramkarz związał się z drużyną ze Śląska do końca przyszłego sezonu.

Jak zauważył Szymon Janczyk, transfery powrotne w Ekstraklasie to motyw przewodni letniego okienka. Mamy transfer Skrzypczaka do Lecha, potwierdzony jest powrót Majchrowicza do Radomiaka, a teraz Górnik Zabrze ogłosił, że po pięciu latach w jego barwach ponownie zagra Tomasz Loska.
Górnik Zabrze podpisał kontrakt z Tomaszem Loską. Bramkarz wraca po pięciu latach
Loska z Górnikiem po raz pierwszy związał się w 2014 roku, kiedy został graczem rezerw. W pierwszym zespole zabrzan zadebiutował trzy lata później. Zimą 2020 roku, po rozegraniu w klubie z Górnego Śląska łącznie osiemdziesięciu spotkań, odszedł do Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Ostatni sezon spędził w Śląsku Wrocław, w którym wystąpił w zaledwie trzech spotkaniach.
– Powrót do Górnika bardzo mnie cieszy. Mój pierwszy pobyt był długi, bo pierwszy kontrakt podpisałem w 2014 roku. Towarzyszy mi wiele emocji. Gdy tylko pojawiła się możliwość ponownej gry w Górniku nie zastanawiałem się ani chwili. Dla mnie to coś więcej niż klub i praca. Piłkarze często całują herb drużyny w której grają, ja ten herb mam w sercu – skomentował swój sentymentalny powrót Loska, cytowany w oficjalnym komunikacie klubu.
Niy ma wōntpliwości. Torman 🧤 pic.twitter.com/gZm8i2yn0U
— Górnik Zabrze (@GornikZabrzeSSA) June 23, 2025
W pierwszej części ubiegłego sezonu pierwszym wyborem w bramce Górnika był Michał Szromnik, który po wygaśnięciu umowy ma zostać zawodnikiem Śląska Wrocław. W rundzie rewanżowej podstawowym golkiperem zabrzan był Filip Majchrowicz, który został już graczem Radomiaka.
Tomasz Loska ma na koncie 78 spotkań na poziomie Ekstraklasy. W 22 z nich zachował czyste konto.
CZYTAJ WIĘCEJ O TRANSFERACH NA WESZŁO:
- Robert Gumny blisko Lecha. Pojedzie na obóz przygotowawczy
- Legia Warszawa szuka napastnika. Jest kandydat z Hiszpanii
- To on zastąpi Lewandowskiego? Barcelona może zapolować na gwiazdę Atletico
- Wisła Kraków wzmocni obronę? Piłkarz z Eredivisie blisko Białej Gwiazdy
- Luquinhas na wylocie. Dyrektor sportowy Fortalezy czeka na oferty
Fot. Newspix