Legia Warszawa sonduje rynek transferowy. Klub ze stolicy szuka wzmocnień w ofensywie, a jednym z głównych celów na ten moment ma być Ivan Barbero – napastnik występujący w barwach hiszpańskiego Deportivo La Coruna.
Jak informuje La Voz de Galicia, 26-letni zawodnik jest w kręgu zainteresowań Legii Warszawa. Obecny kontrakt Barbero z Deportivo obowiązuje do końca czerwca 2026 roku, ale klub z Galicji jest gotowy sprzedać piłkarza już teraz. Napastnik ma za sobą solidny sezon – w rozgrywkach La Liga 2 rozegrał 37 spotkań, zdobył 7 goli i zanotował 5 asyst.
Legia Warszawa. Ivan Barbero w kręgu zainteresowań
Barbero jest wychowankiem Osasuny Pampeluna. W pierwszym zespole tego klubu zadebiutował w sezonie 2020/21. Łącznie rozegrał dla Osasuny sześć meczów w La Liga, choć nie udało mu się wpisać na listę strzelców. Występował również w rezerwach oraz na wypożyczeniu m.in. w Almerii.
Legia potrzebuje wzmocnień w ataku. W poprzednim sezonie drużyna miała problemy ze skutecznością, a obecna sytuacja kadrowa sprawia, że sprowadzenie nowego napastnika stało się jednym z priorytetów. Wciąż nie wiadomo, jaką rolę w zespole odegrają Marc Gual i Ilja Szkurin. Na zgrupowaniu w Austrii szansę mają otrzymać także Jean-Pierre Nsame oraz Migouel Alfarela.
Czasu na finalizację transferów nie ma wiele. Legia już 10 lipca rozegra pierwszy oficjalny mecz w sezonie – w eliminacjach Ligi Europy zmierzy się z kazachskim Aktobe. Władze klubu chcą, by kadra była gotowa na start europejskich rozgrywek, dlatego rozmowy z potencjalnymi wzmocnieniami, w tym z Ivanem Barbero, prowadzone są intensywnie.
Transfer do Legii byłby dla Hiszpana pierwszym zagranicznym wyzwaniem w karierze.
CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:
- Skorża prawie zatrzymał Inter. Zalewski w nowej roli
- Nowe otwarcie w Legii. Nsame i Alfarela z drugą szansą
- Cracovia bierze następcę Kallmana. W grze nawet milion euro
fot. Newspix.pl