ŁKS sięga po stopera z Ekstraklasy. Wygrał rywalizację z innymi chętnymi

Szymon Janczyk

06 czerwca 2025, 11:44 • 2 min czytania 23

Reklama
ŁKS sięga po stopera z Ekstraklasy. Wygrał rywalizację z innymi chętnymi

Łódzki Klub Sportowy w najbliższym czasie ogłosi wzmocnienie środka defensywny. Do klubu dołączy podstawowy środkowy obrońca Puszczy Niepołomice — Artur Craciun. Piłkarzem interesowały się też inne kluby, ale działania ŁKS były najbardziej konkretne.

Reklama

Jako pierwszy o transferze Artura Craciuna do ŁKS poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki. Według naszych ustaleń Łódzki Klub Sportowy w walce o podpis tego piłkarza pokonał mocną konkurencję. W Puszczy Niepołomice byli przekonani, że Mołdawianin będzie kontynuował karierę w ligach zagranicznych i faktycznie wiele na to wskazywało. Pierwszoligowiec wszedł jednak do gry z mocną ofertą, przekonując reprezentanta kraju do transferu na zaplecze Ekstraklasy.

1. liga. Artur Carciun piłkarzem ŁKS!

ŁKS miał także konkurencję na polskim rynku. Kilka klubów deklarowało wstępne zainteresowanie Arturem Craciunem, lecz nie przeszło do konkretów. Najbardziej zależało Wiśle Płock, beniaminkowi Ekstraklasy, ale w tym przypadku na przeszkodzie stanęło to, że Nafciarze de facto nie mają dyrektora sportowego. Dariusz Sztylka odchodzi, trwa okres zmian i zawirowań, więc w kluczowym okresie nie było komu prowadzić rozmów transferowych.

Łodzianie działają szybko i zgarniają z rynku kolejne nazwiska. Jak już informowaliśmy, ŁKS interesuje się Przemysławem Banaszakiem oraz Juliusem Ertlthalerem, czołowymi postaciami z pierwszoligowych boisk. Ma na oku także zawodników z Ekstraklasy.

WIĘCEJ O TRANSFERACH NA WESZŁO:

SZYMON JANCZYK

Reklama

fot. Newspix

23 komentarzy
Szymon Janczyk

Liczby, transfery i reportaże. Dobrych historii szukam na całym świecie - od koła podbiegunowego po Rijad. Na Weszło od lat staram się przekazać, że polska piłka też jest ciekawa.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
3
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Ekstraklasa

Reklama