Aleksander Rachwał

Opracowanie:Aleksander Rachwał

22 września 2024, 15:54 • 1 min czytania 8 komentarzy

Bolonia z Polakiem w składzie, gra na wyjeździe z próbującą wydostać się ze strefy spadkowej Monzą. Reprezentant Polski znalazł się w wyjściowej jedenastce na to spotkanie i trener Vincenzo Italiano nie ma czego żałować, bo 20-latek szybko odpłacił się golem.

Urbański otworzył spotkanie w 24. minucie, wykorzystując świetne dośrodkowaniu Charalamposa Lykogiannisa. Pomocnik Bolonii zachował się jak rasowy snajper. Najpierw pokazał koledze z drużyny, że chce otrzymać podanie, a następnie wybiegł zza – niezbyt zainteresowanych jego pozycją – obrońców i posłał piłkę głową w kierunku dalszego słupka bramki strzeżonej przez Stefano Turatiego. Precyzja strzału była zbyt duża, by golkiper miał cokolwiek do powiedzenia.

Tuż przed przerwą, przeciwnik wyrównał stan rywalizacji. Po golu Milana Djuricia, Bologna remisuje z Monzą 1:1.

Zainteresowany futbolem od kiedy jako 10-latek wziął wolne w szkole żeby zobaczyć pierwszy w życiu mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach Świata. Na szczęście później zobaczył też Ronaldo wygrywającego mundial, bo mógłby nie zapałać uczuciem do piłki. Niegdyś kibic hiszpańskiej i angielskiej piłki, dziś miłośnik Ekstraklasy i to takiej z gatunku Stal Mielec – Piast Gliwice w poniedziałkowy wieczór.