Iga Świątek idzie jak burza! Awansowała do 4. rundy US Open

Kacper Marciniak

Opracowanie:Kacper Marciniak

01 września 2024, 08:55 • 2 min czytania 3 komentarze

Rosjanka to zawodniczka, która doskonale wie, jak to jest dostać lanie od Igi Świątek. W poprzednim sezonie zmierzyła się z Polką w turnieju WTA w Rzymie. I w ciągu dwóch rozegranych setów nie była w stanie ugrać… ani jednego gema. Została dosłownie zdominowana. I na pewno liczyła, że dzisiaj jakkolwiek postawi się Polce. Szczególnie, że tegoroczne US Open sprzyja porażkom faworytów – z turnieju gry pojedynczej mężczyzn odpadli już Carlos Alcaraz czy Novak Djoković.

Okazało się jednak, że Pawluczenkowa nie była w stanie zagrozić pierwszej rakiecie świata. Już na samym początku pojedynku w US Open Rosjanka została przełamana przez Polkę, która zanim się obejrzeliśmy, prowadziła już 2:0 w gemach. To na dobrą sprawę zamknęło kwestię inaugurującej partii. Świątek bez wielkich problemów wygrywała własne podania i dążyła do objęcia prowadzenia w setach. To udało jej się po upływie 52 minut.

Kolejny set miał podobny scenariusz. Iga Świątek znowu szybko uzyskała przełamanie. A potem po prostu dopełniła dzieła. Choć wynik może tego nie sugerować, nie miała dziś z Pawluczenkową najmniejszych kłopotów. Ani razu nie musiała bowiem bronić breakpointa. Było to klasyczne spotkanie Świątek, w którym narzuca swoje zasady gry i z gema na gem tłamsi rywalkę.
W 4. rundzie US Open Polka zmierzy się z inną Rosjanką, Ludmiłą Samsonową.
Iga Świątek – Anastazja Pawluczenkowa 6:4, 6:2

Na Weszło chętnie przedstawia postacie, które jeszcze nie są na topie, ale wkrótce będą. Lubi też przeprowadzać wywiady, byle ciekawe - i dla czytelnika, i dla niego. Nie chodzi spać przed północą jak Cristiano czy LeBron, ale wciąż utrzymuje, że jego zajawką jest zdrowy styl życia. Za dzieciaka grywał najpierw w piłkę, a potem w kosza. Nieco lepiej radził sobie w tej drugiej dyscyplinie, ale podobno i tak zawsze chciał być dziennikarzem. A jaką jest osobą? Momentami nawet zbyt energiczną.