Freuler budzi zaspanych Włochów. Szwajcarzy prowadzą w Berlinie! [WIDEO]

Paweł Wojciechowski

Autor:Paweł Wojciechowski

29 czerwca 2024, 18:54 • 2 min czytania 0 komentarzy

W pierwszym meczu 1/8 finału tegorocznych mistrzostw spotykają się reprezentacje Szwajcarii i Włoch. Przed tym starciem nie było jednoznacznego faworyta, ale od początku lepiej wygląda drużyna Murata Yakina i to ona jako pierwsza trafiła do siatki rywali.

Włosi wyglądają bardzo niemrawo od pierwszego gwizdka Szymona Marciniaka. Luciano Spalletti mocno zamieszał przy budowaniu wyjściowego składu. Wypadli mu wprawdzie przez kartki i kontuzje Calafiori i Dimarco, ale w ofensywie też zaszła już całkiem zaplanowana rewolucja, co nie przynosi jednak oczekiwanego rezultatu.

Gol dla Helwetów wisiał w powietrzu od pierwszych minut, ale kibice ze Szwajcarii mogli wyskoczyć w górę z radości dopiero w 37. minucie po fantastycznej akcji z szybką wymianą kilku podań i tym najważniejszym od Rubena Vargasa do Remo Freulera, który wbiegł w pole karne i nie dał szans Donnarummie. Mamy więc 1:0 dla Szwajcarii i liczymy na dużo więcej emocji w tym spotkaniu!

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.