Polskie siatkarki znów na zwycięskim szlaku. Wygrana z Dominikaną w LN

Błażej Gołębiewski

Autor:Błażej Gołębiewski

14 czerwca 2024, 12:53 • 1 min czytania 1 komentarz

Po środowej porażce z Brazylią na siatkarki reprezentacji Polski w kolejnym meczu Ligi Narodów czekały Dominikanki. Dzisiejsze rywalki sprawdziły czujność podopiecznych Stefano Lavariniego w pierwszym secie, ale ostatecznie to Biało-Czerwone triumfowały w całym spotkaniu.

Czwartek, który był dniem wolnym dla naszych zawodniczek, przyniósł dobre wieści – wyniki pozostałych meczów sprawiły, że Polki jeszcze przed meczem z Dominikaną były pewne awansu do turnieju finałowego tegorocznej Ligi Narodów. Nie oznaczało to jednak, że Biało-Czerwone mają zamiar odpuścić rywalkom. Szczególnie ze względu na wynik poprzedniego spotkania naszych siatkarek, które uległy Brazylijkom 1:3.

Tym razem nie pozostawiły złudzeń i pokonały Dominikanki pewnie, choć w pierwszym secie nie zabrakło nerwów. Partię przez długi czas grano na przewagi, a zwycięska okazała się Polska – 33:31. Kolejne odsłony to już coraz większa dominacja nad słabnącymi rywalkami.

Przed finałowym turniejem VNL 2024, który rozpocznie się 20 czerwca w Bangkoku, podopieczne Lavariniego dokończą jeszcze obecną rundę w Hongkongu. Jutro zmierzą się z Tajlandią, a w niedzielę z Chinami.

Polska – Dominikana 3:0 (33:31, 25:20, 25:16)

WIĘCEJ O SIATKÓWCE NA WESZŁO:

Uwielbia boks, choć ostatni raz na poważnie bił się w podstawówce (i wygrał!). Pisanie o inseminacji krów i maszynach CNC zamienił na dziennikarstwo, co było jego marzeniem od czasów studenckich. Kiedyś notorycznie wyżywał się na gokartach, ale w samochodzie przestrzega przepisów, będąc nudziarzem za kierownicą. Zachował jednak miłość do sportów motorowych, a największą słabość ma do ich królowej – Formuły 1. Kocha też Real Madryt, mimo że pierwszą koszulką piłkarską, którą przywdział w życiu, był trykot Borussii Dortmund z Matthiasem Sammerem na plecach.