Znamy zestaw par barażowych o I ligę i rundy wstępnej Pucharu Polski

Paweł Wojciechowski

Opracowanie:Paweł Wojciechowski

25 maja 2024, 16:55 • 2 min czytania 2 komentarze

Po ostatniej kolejce drugoligowych zmagań poznaliśmy zestaw par barażowych o awans do I ligi. Po zakończeniu sezonu zasadniczego tych rozgrywek znamy też pary rundy wstępnej Pucharu Polski.

Wszystkie drużyny, które przed ostatnią serią spotkań zajmowały miejsca 3-6, wygrały swoje mecze, więc w tej części tabeli zostało utrzymane status quo. I tak z trzeciej lokaty do barażowych zmagań dostał się KKS Kalisz, który zmierzy się na własnym boisku z szóstą Polonią Bytom. W drugiej parze Stal Stalowa Wola, która podejmie Chojniczankę. Gospodarzem będzie zespół, który zajął wyższe miejsce w tabeli po 34. kolejkach.

PARY BARAŻOWE O I LIGĘ:

29 maja (środa 16:00, 18:45) – półfinały

KKS 1925 Kalisz – Polonia Bytom
Stal Stalowa Wola – Chojniczanka Chojnice

1 czerwca (sobota 16:30) – finał

Zwycięzca półfinału 1 – Zwycięzca półfinału 2

Dzięki zakończeniu rozgrywek w II lidze poznaliśmy też pary, które spotkają się w sierpniu w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Drużyny z miejsc 17-18 w I lidze, których układ po ostatniej kolejce zmagań na zapleczu Ekstraklasy już się nie zmieni, i drużyny II ligi uszeregowane są kolejno według miejsc zajętych na koniec sezonu. Najwyżej rozstawiony gra z najniżej rozstawionym itd.

I runda z udziałem zespołów z Ekstraklasy, I ligi, zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim oraz zwycięzców rundy wstępnej odbędzie się 25 września. Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław, Legia Warszawa i Wisła Kraków, jako drużyny uczestniczące w europejskich pucharach, będą zwolnione z gry na tym etapie.