„Z trudem wydostał się z klatki”. Hiszpańskie dzienniki o Lewandowskim

Opracowanie:Piotr Rzepecki

05 maja 2024, 08:44 • 2 min czytania 3 komentarze

FC Barcelona przegrała w meczu 34. kolejki z Gironą 2:4. Robert Lewandowski okrasił to spotkania bramką z rzutu karnego, jednak nie może mówić o udanym występie. – Zbudowali dla niego klatkę, z której z trudem się wydostał – tak o Polaku pisali dziennikarze Sportu.

„Duma Katalonii” może już pożegnać się z walką o mistrzowski tytuł. Przegrana z Gironą przy wygranej Realu Madryt nad Cadizem sprawiła, że oficjalnie podopieczni Carlo Ancelottiego zostali mistrzem Hiszpanii.

Jeśli chodzi o występ podopiecznych Xaviego, to prasa w Hiszpanii w dość mocnych słowach skrytykowała ich za ten występ. Oberwało się także Robertowi Lewandowskiemu.

– Zbudowali dla niego klatkę, z której z trudem się wydostał. Pojawiał się zbyt rzadko, ale strzelił gola z rzutu karnego. W drugiej połowie nadal próbował, ale nie potrafił czego skończyć – piszą dziennikarze Sportu.

Kapitan reprezentacji Polski grał do 79. minuty. Xavi w jego miejsce wprowadził Ferrana Torresa.

– Polak zszedł z kamienną twarzą. Pod koniec meczu na zdjęciach widać było, jak Lewandowski wyraźnie potrząsa głową w zaprzeczeniu po spektakularnej porażce drużyny – czytamy dalej.

Portal Mundo Deportivo określił z kolei Polaka hasłem „Obecny”. – Niewiele pomógł drużynie, był odizolowany i odcięty od podań. Niewiele uczestniczył w grze, chociaż miał swój moment. Wykorzystał rzut karny, w drugiej połowie został zmieniony przez Ferrana – czytamy dalej.

Napastnik FC Barcelony ma w tym sezonie 17 trafień w rozgrywkach hiszpańskiej ekstraklasy. Przed nim jest Jude Bellingham (18 goli) i mający o trzy bramki więcej od Polaka, Artem Dovbyk. Ukrainiec w meczu z Barcą otworzył wynik.

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.