Asysta Jakuba Kamińskiego i wygrana Wolfsburga [WIDEO]

Opracowanie:Antoni Figlewicz

04 maja 2024, 19:37 • 1 min czytania 3 komentarze

Jakub Kamiński nie rozgrywa raczej najlepszego sezonu w swojej karierze. 21-latek zamiast regularnie występować w Bundeslidze, ciuła kolejne minuty i kolejne mecze, w których nie był w stanie przekonać do siebie trenera Wolfsburga Niko Kovaca. Po zmianie szkoleniowca w końcu zaczął grać i po raz pierwszy w tym sezonie zanotował asystę!

I cieszymy się bardzo, że w końcu udało się mu odblokować. Jakub Kamiński pomógł ustalić wynik meczu z zamykającym stawkę Darmstadt, podając do nabiegającego z lewej strony Vaclava Cernego.

Wolfsburg wygrał 3:0, a Kamiński nie krył radości. Na uśmiech pozwolił sobie także trener Polaka, Ralph Hasenhuettl – wygląda na to, że jego podopieczni już jutro będą mogli przyznać, że oficjalnie utrzymali się w Bundeslidze. Na ten moment drużyna Kamińskiego zajmuje 12. miejsce w tabeli.

W tym sezonie polski skrzydłowy rozegrał łącznie 17 meczów, w których spędził na boisku 471 minut.

Wolałby pewnie opowiadać komuś głupi sen Davida Beckhama o, dajmy na to, porcelanowych krasnalach, niż relacjonować wyjątkowo nudny remis w meczu o pietruszkę. Ostatecznie i tak lubi i zrobi oba, ale sport to przede wszystkim ciekawe historie. Futbol traktuje jak towar rozrywkowy - jeśli nie budzi emocji, to znaczy, że ktoś tu oszukuje i jego, i siebie. Poza piłką kolarstwo, snooker, tenis ziemny i wszystko, w co w życiu zagrał. Może i nie ma żadnych sportowych sukcesów, ale kiedyś na dniu sąsiada wygrał tekturowego konia. W wolnym czasie głośno fałszuje na ulicy, ale już dawno przestał się tego wstydzić.