Kozłowski z asystą. Świetna akcja Polaka i zwycięstwo Vitesse [WIDEO]

Opracowanie:Piotr Rzepecki

28 kwietnia 2024, 19:29 • 2 min czytania 0 komentarzy

Kacper Kozłowski zapisał asystę przeciwko Fortunie Sittard. Jego zespół wygrał 3:2, a polski pomocnik grał całe spotkanie. Vitesse czeka jednak degradacja, któa jest pokłosiem aż osiemnastu odjętych punktów.

Drużyna Kozłowskiego tym bardziej zasługuje na uznanie, że potrafiła wrócić z wyniku 1:2 i finalnie zainkasować komplet. Pierwsze trafienie zapisało na swoim koncie Vitesse. W 22. minucie uderzył Paxten Aaronson, a jeszcze przed przerwą wyrównał Inigo Cordoba. Później prowadzenie objęli goście, kiedy z rzutu karnego trafił Justin Lonwijk.

Kilkanaście minut później Kozłowski i spółka zabrali się za odrabianie strat. Na 2:2 uderzył Marco van Ginkel, a osiem minut później drogę do bramki znalazł ponownie Aaronson. 20-latek strzelił po dograniu Kozłowskiego. Były pomocnik Pogoni Szczecin wpadł w pole karne, znalazł trochę miejsca i wyłożył futbolówkę koledze.

Ostatecznie ta wygrana nic nie zmienia. Vitesse żegna się z ligą po tym, jak drużynie Polaka zostało odjęte aż 18 punktów. Kilka dni temu na taką drakońską karę zdecydował się holenderski związek, powodem był szereg niedociągnięć finansowych.

Kozłowski w tym sezonie zagrał 30 razy. Zanotował dwa gole i pięć ostatnich podań.

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.