1 kwietnia zapewnia nam mnóstwo atrakcji – tym razem przenosimy się do angielskiej Championship. Liam Kitching w zaledwie 38 minut zdobył dwie bramki dla… przeciwnego zespołu.
![W Polsce gol bramkarza, w Anglii dublet z… samobójów! [WIDEO]](https://static.weszlo.com/cdn-cgi/image/width=1920,quality=85,format=avif/2023/09/sipausa_48589510.jpg)
Coventry City mierzyło się u siebie w poniedziałek w meczu ligowym z Cardiff. Wynik spotkania otworzył w 22. minucie Ellis Simms. 23-letni napastnik wykorzystał dośrodkowanie Milana van Ewijka, zdobywając 11. bramkę w tym sezonie.
Siedem minut później do siatki trafił Liam Kitching, co powinno oznaczać 2:0, lecz zawodnik gospodarzy skierował piłkę do własnej bramki po rzucie rożnym.
Na tym nie poprzestał – w drugiej połowie strzelił drugiego samobója, gdy piłka odbiła się od niego po dośrodkowaniu Josha Bowlera.
This own goal by Coventry’s Liam Kitching… He’s just ran over and tapped it in😂😂😂 pic.twitter.com/WkxX34zxfM
— The 44 ⚽️ (@The_Forty_Four) April 1, 2024
Więcej bramek w tym starciu nie zobaczyliśmy i w ten nietypowy sposób Cardiff City zapewniło sobie zwycięstwo oraz 11. lokatę w tabeli.
WIĘCEJ NA WESZŁO:
- Gol samobójczy Bochniewicza z Ajaksem. Jego Heerenveen i tak zwycięskie [WIDEO]
- Kuriozalny gol samobójczy w meczu Ligue 1 [WIDEO]
- Samobójczy hattrick w meczu piłki nożnej kobiet [WIDEO]
Fot. Newspix