Podsumowanie pierwszych meczów rewanżowych 1/8 finału Ligi Europy

Opracowanie:Bartek Wylęgała

14 marca 2024, 21:30 • 3 min czytania 1 komentarz

Villarreal walczący o honor, Roger Schmidt o posadę, a Milan… Milan akurat przyjechał pozwiedzać Pragę, bo Slavia nie miała żadnych szans. Niemniej, zapraszamy na podsumowanie meczów rewanżowych 1/8 finału Ligi Europy, które rozpoczęły się o godzinie 18:45.

Zacznijmy może od najmniejszego kalibru. West Ham naprawdę chciał się zrewanżować na Freiburgu po porażce 0:1. Niemiecki klub w tej edycji Ligi Europy zaprezentował się naprawdę nieźle, ale na Stadionie Olimpijskim w Londynie wyglądał jak sympatyczna drużyna Karpat Siepraw, której przyszło sparować z ekipą Jagiellonii Białystok. Pierwsza bramka padła już w 9. minucie za sprawą Lucasa Paquety, a druga w 32. minucie, po uderzeniu Jarroda Bowena.

Wydawałoby się, że wynik 2:0 do przerwy powinien satysfakcjonować londyńczyków i ci nieco zwolnią tempo na drugą połowę. Nic bardziej mylnego, bo do końca meczu strzelili jeszcze trzy gole. Podopieczni Davida Moyesa byli dziś naprawdę wściekli.

Koniec męki Rogera Schmidta

Roger Schmidt w ostatnim czasie mógł chodzić naprawdę zmartwiony. Niemiec w lidze jedynie oglądał plecy Sportingu, a w pierwszej konfrontacji z Rangersami mistrz Portugalii wyszarpywał remis w ostatnich minutach spotkania, pomimo przewagi własnego obiektu.

Ostatecznie jednak znowu wygrywa on. W lidze od odwiecznych rywali Benfikę dzielą już tylko cztery punkty, a po czwartkowym triumfie nad Rangersami, „Orły” przechodzą do półfinału Ligi Europy. Szkoleniowiec wreszcie może więc zasnąć spokojnie i skupić się na odbudowie świetnie działającej niegdyś drużyny.

Budować może na barkach Rafy Silvy. Skrzydłowy to bezsprzeczna gwiazda. W tym sezonie błyszczy formą, czego najlepszy przykład dał w meczu przeciwko Szkotom. Wykorzystał swoje świetne tempo i popędził do przodu za piłką, wypracowując sobie wkrótce sytuację sam na sam. Pewnie władował piłkę do bramki, czym dał gościom zwycięstwo – a w konsekwencji awans do dalszego etapu rozgrywek.

Milan i wyjazd integracyjny

Po pierwszym spotkaniu rywalizacja była w zasadzie rozstrzygnięta. Do półfinału przechodzi Milan, kropka. Podopieczni Stefano Piolego na rewanż ze Slavią Praga mogli lecieć już w zasadzie nastawieni na zwiedzanie pięknej stolicy Czech.

Już w 20. minucie czerwoną kartkę obejrzał Tomas Holes, kluczowy gracz gospodarzy. Jeżeli ci na boisko wychodzili z jakimikolwiek nadziejami, to wypadało już je porzucić. Od tej pory prażanie starali się co prawda atakować, ale z marnym skutkiem, tylko tworząc przestrzeń do gry ofensywnej gości. Może to i to dobrze, bo popisy Włochów oglądało się z radością. Na murawie robili, co im się żywnie podobało, jeszcze w pierwszej połowie notując trzy trafienia.

Ten mecz to była formalność, ale za to jaka przyjemna. Zwłaszcza gdy zobaczyliśmy to trafienie Rafaela Leao:

Wszystkie wyniki meczów 1/8 finału Ligi Europy o godz. 18:45

Rangers – SL Benfica 0:1 (2:3 w dwumeczu)

R. Silva 66′

Slavia Praga – AC Milan 1:3 (3:7)

C. Pulisić 33′, R. Loftus-Cheek 36′, R. Leao 45+6′ – M. Jurasek 84′

Villarreal – Olympique Marsylia 3:1 (3:5)

E. Baena 32′, A Sorloth 54′, Y. Mosquera 85′ – J. Clauss 90+4′

West Ham United – Freiburg 5:0 (5:1)

L. Paqueta 9′, J. Bowen 32′, A. Cresswell 52′, M. Kudus 77′, 85′

Nie Real, nie Barcelona, a Jordan-Sum Zakliczyn. Szczerze wierzy, że na około stumiejscowy stadion z atrakcyjnym dojazdem zawita jeszcze kiedyś Puchar Mistrzów. Do tego czasu pozostaje mu oglądanie hiszpańskiej i portugalskiej piłki. Czasem lubi także dietę wzbogacić o sporty walki, a numerowane gale UFC są dla niego świętem porównywalnym z Wielkanocą. Gdyby mógł, to powiesiłby nad łóżkiem plakat Seana Stricklanda, ale najpierw musi wymyśleć jak wytłumaczy się z tego znajomym.