Kamil Grosicki piłkarzem lutego w Ekstraklasie

Opracowanie:Piotr Rzepecki

06 marca 2024, 13:56 • 2 min czytania 8 komentarzy

Ten miesiąc należał do Kamila Grosickiego. Kapitan Pogoni Szczecin otrzymał tytuł Najlepszego Piłkarza Lutego 2024 w Ekstraklasie. 35-latek od kilku miesięcy ładnych miesięcy prezentuje świetnąformę. W minionym miesiącu w czterech ligowych meczach strzelił dwie bramki i dołożył do tego trzy ostatnie podania.

Fantastyczny czas ma za sobą skrzydłowy „Portowców”. Grosicki błyszczy na polskich boiskach, czym najpewniej zasłuży na powołanie do reprezentacji Polski na marcowe mecze barażowe. Przedstawiamy jego liczby w lutowych meczach Ekstraklasy.

• Śląsk Wrocław (1:0) – asysta
  • Radomiak Radom (4:0) – gol i asysta
  • ŁKS (4:2) – gol
  • Legia Warszawa (1:1) – asysta

W międzyczasie Pogoń zagrała jeszcze mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski z Lechem Poznań. Tamto starcie drużyna ze Szczecina wygrała 1:0 i awansowała do półfinału, w którym na początku kwietnia spotka się z Jagiellonią Białystok.

Warto dodać, że żaden klub Ekstraklasy nie wszedł tak dobrze w 2024 rok, jak właśnie ekipa „Portowców”. Trzy wygrane i jeden remis – to bilans Pogoni. Oczywiście walnie do tego rezultatu przyczynił się Kamil Grosicki.

Jeśli chodzi o samo głosowanie na najlepszego zawodnika miesiąca, to w po jednym głosie na danego zawodnika oddają kapitanowie każdego klubu w Ekstraklasie. Dziewiętnasty głos należy do kibiców. „Grosik” otrzymał osiem głosów. Na drugim miejscu był Mateusz Kochalski, a podium uzupełnił inny z zawodników Stali Mielec – Ilja Szkurin.

„Duma Pomorza” zbliżyła się do lidera Ekstraklasy na pięć punktów. Pogoń obecnie plasuje się na 3. miejscu. W ten weekend drużynę Jensa Gustafssona czeka domowe starcie z Zagłębiem Lubin.