Pululu daje zwycięstwo Jagiellonii w dogrywce! [WIDEO]

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

28 lutego 2024, 20:24 • 1 min czytania 0 komentarzy

Afimico Pululu po raz kolejny bohaterem Jagiellonii! Angolczyk zapewnił właśnie białostoczanom awans do półfinału Pucharu Polski, strzelając w dogrywce zwycięską bramkę w starciu z Koroną Kielce.

Nie była to łatwa przeprawa dla lidera Ekstraklasy, pomimo tego, że Korona znajduje się na drugim końcu tabeli. Jagiellonia długo się męczyła z podopiecznymi Kamila Kuzery, nawet pierwsza straciła bramkę, ale zdołała wyjść z opresji obronną ręką.

Pululu najpierw strzelił na 1:1 w 80. minucie, a następnie dał swojej drużynie zwycięstwo w doliczonym czasie gry dogrywki. Angolczyk wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym i na raty, ale ostatecznie zdołał pokonać świetnie dysponowanego dzisiaj Xaviera Dziekońskiego.

Jagiellonia dołączyła więc do ekip Piasta Gliwice i Pogoni Szczecin, które wywalczyły awans we wtorek. Komplet półfinalistów wyłoni starcie Wisła Kraków – Widzew Łódź.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.