Karol Angielski z dubletem w lidze greckiej

Paweł Wojciechowski

Autor:Paweł Wojciechowski

28 lutego 2024, 19:34 • 2 min czytania 10 komentarzy

Karol Angielski strzelił dwie bramki dla Atromitosu w wygranym meczu greckiej ekstraklasy przeciwko AS Lamia. Polski napastnik ma na koncie już siedem ligowych trafień w bieżących rozgrywkach.

Mecz z Lamią rozpoczął się w wymarzony sposób dla Atromitosu. Już w drugiej minucie spotkania gola strzelił Denzel Jubitana. Jednak po niecałych dwóch kwadransach do wyrównania doprowadził reprezentant Litwy Vykintas Slivka. Rezultat 1:1 utrzymywał się do 61. minuty. Wtedy wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Karol Angielski trafił po raz pierwszy, a na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem poprawił na 3:1, ustalając końcowy wynik.

27-latek grał w tym meczu od 58. minuty, gdy zmienił Aguibou Camarę. Z kolei w zespole gości do 65. minuty grał Carlitos, były gracz Legii Warszawa i Wisły Kraków, król strzelców polskiej ekstraklasy w sezonie 2017/18, dla którego, zgodnie z doniesieniami greckich mediów, był to ostatni mecz w barwach Lamii przed transferem do Astany.

Karol Angielski w barwach swojej drużyny w tym sezonie wystąpił 25 razy i strzelił dziewięć goli. Atromitos w ligowej tabeli zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 27 punktów.

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.