Włoskie media o Zielińskim: Praktycznie nie było go widać, sztuka dla sztuki

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

26 lutego 2024, 09:45 • 2 min czytania 6 komentarzy

Piotr Zieliński wrócił do wyjściowego składu Napoli na mecz z Cagliari, lecz na tym skończyły się pozytywne informacje. Polak zanotował bezbarwne spotkanie i nie wpłynął w znaczący sposób na grę zespołu.

Zieliński nie zagrał w starciu ligowym z Genoą. Opuścił również spotkanie z Barceloną w Lidze Mistrzów, do której na wiosnę nie został zgłoszony. Dostał wreszcie szansę w spotkaniu z Cagliari, lecz przez 79 minut na boisku nie zdołał zrobić różnicy i starcie zakończyło się remisem 1:1. To już czternasty mecz reprezentanta Polski bez gola lub asysty.

Jego występ został krytycznie oceniony przez tamtejsze media, które zgodnie określiły go jednym z najsłabszych zawodników na boisku:

Calzona postanowił polegać na nim i jego umiejętnościach. Pokazał kilka dobrych zagrań, ale na swojej połowie. Sztuka dla sztuki – ocenił portal “calciomercato.it”.

Wezwany z powrotem, zaczął ochoczo, ale szybko umarł. Bez błysków – oznajmiła „La Gazzetta dello Sport”.

Wrócił do wyjściowego składu po wszystkich kontrowersjach związanych z jego przejściem do Interu, jednak praktycznie nie było widać go na boisku – napisał „TuttoMercatoWeb”.

Gra przyzwoicie, ale to wygląda, jakby odrabiał pracę domową. Od zawodników jego pokroju oczekuje się więcej – dodał włoski Eurosport.

Napoli zagra swój następny mecz 28 lutego, mierząc się na wyjeździe z US Sassuolo Calcio. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18:00.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.