Lautaro Martinez przebił granicę 100 goli w Serie A

Arkadiusz Prosowski

Opracowanie:Arkadiusz Prosowski

25 lutego 2024, 23:39 • 1 min czytania 0 komentarzy

Wyjątkowy wieczór dla Lautaro Martineza. Napastnik Interu może pochwalić się ponad setką bramek we włoskiej ekstraklasie. Dziś jego Inter rozbił Lecce 4:0, a Argentyńczyk zdobył bramkę numer 100. i 101. w Serie A.

Inter zmierza po mistrzostwo, a drużynie Simone Inzaghiego niewątpliwie pomaga kosmiczna forma Lautaro Martineza. Napastnik idzie jak burza, ma już w tym sezonie na koncie 25 goli.

Jeśli z kolei idzie o łączny bilans 26-latka, to może pochwalić się aż 127 trafieniami dla Interu. W rozgrywkach Serie A ma 101 bramek. Dziś otworzył wynik z Lecce i cieszył się ze swojego setnego gola. W drugiej połowie podwyższył na 3:0, trafiając po raz 101.

Drużyna z Mediolanu prowadzi w ligowej tabeli. Ma aż dziewięć punktów przewagi nad Juventusem.

WIĘCEJ O WŁOSKIEJ PIŁCE:

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.