Olympiakos bliżej 1/8 finału, Sturm Włodarczyka z wysoką wygraną [WYNIKI 1/16 LKE]

Konrad Modzel

Opracowanie:Konrad Modzel

15 lutego 2024, 20:53 • 3 min czytania 2 komentarze

Legia Legią, ale sprawdźmy, jakie wyniki padły w równoległych meczach 1/16 finału Ligi Konferencji. Olympiakos minimalnie lepszy od Ferencvarosu, belgijski Royale Union SG zremisował z Eintrachtem Frankfurt, a Sturm Graz pokonał 4:1 Slovana Bratysława. W barwach gospodarzy 20 minut zagrał Szymon Włodarczyk.

W czwartek o godzinie 18:45 żyliśmy nie tylko meczem Molde z Legią. No dobra, może głównie tym, ale warto sprawdzić pozostałe trzy spotkania LKE, które były rozgrywane o tej porze. Oto krótki raport z boisk.

Bramka w końcówce i Olympiakos z handicapem w rewanżu

Olympiakos długo męczył się z węgierskim Ferencvarosem. Goście postraszyli w 2. minucie – Barnabas Varga trafił do siatki Greków, ale sędzia, a właściwie VAR gola nie uznał.

Na kolejną bramkę, tym razem słusznie zdobytą czekaliśmy długie minuty. W końcówce meczu gola strzelił Ayoub El Kaabi. Marokańczyk uderzył po zagraniu Rodinei’a i ekipa z Grecji mogła się cieszyć z minimalnej wygranej. Bez wątpienia jednak ten wynik to cały czas sprawa otwarta – wszystko rozstrzygnie się w rewanżu.

Cztery gole, jedno czerwo – działo się sporo

W starciu Royale Union SG – Eintracht Frankfurt działo się naprawdę sporo. Najpierw oglądaliśmy dwa szybko strzelone gole w wykonaniu przyjezdnych. W 3. minucie goście wyszli na prowadzenie po bramce Faresa Chaibiego. W 10. minucie już było 0:2. To z kolei zasługa Sasy Kalajdzica. Austriak tej zimy przeniósł się do Frankfurtu z angielskiego Wolverhampton.

Jeszcze przed przerwą gospodarze trafili na 1:2. Z bramki cieszył się norweski pomocnik, Mathias Rasmussen. Po godzinie gry już mieliśmy 2:2. Wyrównał Gustaf Nilsson, któremu zagrał wspomniany Rasmussen. 26-latek do gola dopisał więc asystę.

Dodajmy, że Belgowie kończyli mecz w dziesiątkę. Na kwadrans przed końcem meczu drugą żółtą kartkę obejrzał Charles Vanhoutte.

Sturm rozbił Slovan, ale Włodarczyk trafienia nie dołożył

Mecz Sturmu z kolei był jednostronny. Wystarczy zerknąć w statystyki: oczekiwane gole: 2,5 do 1, sytuacje bramkowe: 23 do 7, i w końcu bramki: 4 do 1. Drużyna, z którą miał okazję rywalizować Raków Częstochowa w grupie Ligi Europy, trafiła do fazy pucharowej LKE. I tam los zestawił ją ze Slovanem Bratysława, ale Austriacy pierwszym meczem pokazali, że rywal to dla nich żaden.

Na 1:0 uderzył Mika Biereth. 21-latek zanotował bardzo ładne trafienie.

Mimo że goście odpowiedzieli dość szybko, bo po czterech minutach wyrównał Gerson Rodrigues, to później bramki padały tylko dla Sturmu. Jeszcze przed przerwą trafił Jon Gorenc Stankovic. W drugiej połowie z kolei uderzył na 3:1 Otar Kiteishvili, a wynik ustalił Amady Camara.

Dodajmy, że Slovan kończył mecz jednego piłkarza mniej, a na placu w 71. minucie zameldował się Szymon Włodarczyk. Były napastnik Górnika ani bramki, ani asysty jednak nie dołożył. Może otrzyma więcej minut w rewanżu, bo ten wydaje się dla Sturmu spacerkiem.

Wyniki meczów 1/16 finału LKE (godz. 18:45):

Olympiakos – Ferencvaros 1:0 (0:0)

Royale Union SG – Eintracht Frankfurt 2:2 (1:2)

Sturm Graz – Slovan Bratyslawa 4:1 (2:1)