Filip Kurto z kolejnym obronionym karnym w Australii [WIDEO]

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

10 lutego 2024, 12:53 • 2 min czytania 1 komentarz

Były bramkarz m.in. Wisły Kraków od kilku lat występuje w australijskiej lidze, gdzie zbiera dobre recenzje. Filip Kurto wręcz urósł tam do rangi eksperta od bronienia rzutów karnych. Tym razem z jedenastu metrów zatrzymał lidera klasyfikacji strzelców A-League i uchronił swoją drużynę przed utratą dwóch oczek.

Macarthur, w którym występuje Polak, pokonał na wyjeździe Melbourne Victory 1:0 w ramach 16. kolejki australijskiej ekstraklasy. Na prowadzenie wyszedł już w 21. minucie. Do siatki trafił Jake Hollman. I gdy wydawało się, że drużyna przyjezdnych spokojnie dowiezie ten wynik do końca, sędzia w 84. minucie podyktował „jedenastkę” dla gospodarzy i zrobiło się nerwowo.

Do rzutu karnego podszedł Bruno Fornaroli, który w tym sezonie strzelił już 13 goli w A-League i jest liderem klasyfikacji strzelców. 36-letni napastnik do tej pory pewnie wykonywał „jedenastki”, ale tym razem nie był w stanie pokonać Filipa Kurto. Oddał silny strzał, ale w środek bramki.

Odkąd Filip Kurto występuje w drużynie Macarthur, czyli od 2021 roku obronił już cztery rzuty karne. Drużyna 32-letniego golkipera zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów.

WIĘCEJ O EGOZTYCZNEJ PIŁCE:

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.