Fenomenalny gol Enzo Fernandeza z wolnego. Chelsea wyrzuca Aston Villę z Pucharu Anglii [WIDEO]

Konrad Modzel

Autor:Konrad Modzel

07 lutego 2024, 22:53 • 3 min czytania 0 komentarzy

Czy to był najlepszy mecz Chelsea w tym roku? W końcu była ona skuteczna w ofensywnie, zwarta w tyłach i zdominowała środek pola. The Blues mogli się podobać i wyrzucają za burtę Pucharu Anglii Matty’ego Casha i jego Aston Villę, wygrywając 3:1. Niewątpliwie ozdobą tego meczu był gol Enzo Fernandeza z rzutu wolnego.

Puchar Anglii to najstarsze klubowe rozgrywki piłkarskie z tradycjami sięgającymi końcówki XIX wieku. Jedną z koronnych zasad tego pucharu jest to, że jeśli w meczu padnie remis, to wtedy takie spotkanie trzeba powtórzyć w innym terminie. Dogrywka i rzuty karne są przewidziane dopiero wtedy, gdy w rewanżu też nie będzie rozstrzygnięcia. W czwartej rundzie FA Cup londyńska Chelsea mierzyła się 26 stycznia na Stamford Bridge z Aston Villą. Padł remis bezbramkowy, więc mecz musiał zostać powtórzony.

Chelsea do środowego spotkania przystępowała po dwóch ligowych porażkach – 2:4 z Wolverhampton i 1:4 z Liverpoolem. The Blues cieniują w tym sezonie. Czasami miewają przebłyski, ale na ten moment nie jest zespół, który walczyłby o najwyższe trofea. W Premier League zajmują odległą 11. lokatę.

W zupełnie innym położeniu jest Aston Villa, która zajmuje czwarte miejsce w tabeli i traci ledwie trzy oczka do wicelidera. Podopieczni Unaia Emery’ego marzą o sprawieniu wielkiej niespodzianki na koniec rozgrywek. Prezentują ciągle wysoką formę i nawet gdy zdarzy im się wpadka jak z Newcastle United (1:3) na Villa Park, potrafią szybko zareagować i ograć wysoko kolejnego rywala. W tym przypadku pokonali 5:0 Sheffield United.

W środowy wieczór wyglądali jak dziecko we mgle. Chelsea zdominowała The Villans w każdym elemencie gry i nie pozwoliła jej na wiele. Wyszła na prowadzenie już w 11. minucie. Koronkową akcję precyzyjnym strzałem zakończył Conor Gallagher. Dziesięć minut później świetne dośrodkowanie Malo Gusto na gola zamienił Nicolas Jackson.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a Chelsea szybko podwyższyła prowadzenie i to w jaki sposób! Enzo Fernandez w 54. minucie spotkania popisał się kapitalnym uderzeniem prawą nogą z rzutu wolnego z dwudziestu kilku metrów. Argentyńczyk nadał piłce takiej rotacji, że jego rodak Emiliano Martinez nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję, choć wyciągnął się, jak tylko potrafił. Villa zdążyła tylko zdobyć gola honorowego w doliczonym czasie gry. Autorem tego trafienia Moussa Diaby.

Matty Cash rozegrał całe spotkanie, ale trudno powiedzieć coś pozytywnego o jego występie, choć niczego wielkiego też nie zawalił. Chelsea w 1/8 finału Pucharu Anglii zmierzy się z Leeds United.

Aston Villa – Chelsea 1:3 (0:2)