Ćwierćfinał Pucharu Niemiec w Saarbrucken odwołany przez pogodę

Konrad Modzel

Autor:Konrad Modzel

07 lutego 2024, 22:05 • 2 min czytania 0 komentarzy

Trzecioligowe FC Saarbrucken w tej edycji Pucharu Niemiec ma już na rozkładzie Bayern Monachium i Eintracht Frankfurt. W środowy wieczór mieli chrapkę na sprawienie kolejnej niespodzianki, czyli wyeliminowanie Borussii Moenchengladbach. Ta sztuka dziś im się nie uda, mecz został przełożony.

Arbiter główny Florian Badstuebner, który miał sędziować to spotkanie, podjął decyzję, że dziś ten mecz się nie odbędzie z uwagi na warunki pogodowe i murawę niezdatną do użytkowania. Obfite opady deszczu spowodowały, że boisko na Ludwigsparkstadion nie nadaje się do gry, a stadion nie ma dostatecznie sprawnego drenażu, żeby woda miała szansę opaść na czas. Nie znamy jeszcze nowej daty rozegrania tego meczu.

FC Saarbrucken zajmuje obecnie 12. miejsce w 3. lidze. Ten średniak z trzeciego poziomu rozgrywkowego jest rewelacją tegorocznej edycji Pucharu Niemiec. Najpierw w 2. rundzie wyeliminował wielki Bayern Monachium i to w pięknym stylu, gdyż zamiast wyczekiwać na dogrywkę, bo przez długi czas utrzymywał się wynik 1:1, to zaatakował i zdobył gola na 2:1 w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Kolejnym rywalem kopciuszka był Eintracht Frankfurt, czyli finalista poprzedniej edycji DFB Pokal. Tym razem trzecioligowiec wygrał 2:0. Czy sprawi jeszcze jedną niespodziankę i awansuje do półfinału krajowego pucharu?