PSG z Superpucharem. Teraz czas na najpoważniejsze wyzwania

03 stycznia 2024, 22:54 • 2 min czytania 0 komentarzy

Nie było niespodzianki. Paris Saint Germain, który choć od wielu lat bezskutecznie walczy o prymat w Europie, we Francji jest absolutnym hegemonem i jakiekolwiek trofea rywalom z krajowego podwórka oddaje raz na kilka lat. Kiedy w Superpucharze Francji aktualny lider tabeli Ligue 1 mierzył się z Toulouse pozostającą w strefie spadkowej, wynik 2:0 był i tak najniższym wymiarem kary.

Paryżanie od samego początku zdominowali rywala. Prowadzili już w 3. minucie po bramce Lee Kang-ina. Genialną asystą drugiego stopnia popisał się przy tym golu będący w ostatnich tygodniach w wielkiej formie Vitinha.

Druga bramka padła pod koniec pierwszej połowy, a jej strzelcem był niezawodny Kylian Mbappe. Ten, nawet grając na pół gwizdka, przerasta krajowych rywali i moment jego odejścia do innej ligi nadchodzi chyba nieubłaganie. Aktualnie w klasyfikacji strzelców ligowych ma 18 bramek i drugiego Ben Yeddera wyprzedza aż o dziesięć trafień.

Druga połowa nie była wielkim widowiskiem. PSG już nie forsowało tempa, a drużyna z Tuluzy nie potrafiła poważnie zagrozić bramce w której stał Gianluigi Donnarumma. Luis Enrique zdobył w ten sposób swoje pierwsze trofeum w Paryżu, ale przed nim zdecydowanie większe wyzwania i po koniec maja okaże się czy Hiszpan wreszcie przełamie europejską niemoc klubu ze stolicy Francji.

PSG zdobyło Superpuchar Francji po raz dwunasty i jest w tej kategorii krajowym rekordzistą. Było to też 31. krajowe trofeum zdobyte przez klub w erze „katarskiej”. W lidze po siedemnastu kolejkach paryżanie prowadzą z 4o punktami i przewagą pięciu oczek nad wiceliderem z Nicei.

Paris Saint Germain – Toulouse FC 2:0 (2:0)