Czwartoligowiec wyeliminował faworyta w Pucharze Hiszpanii

07 grudnia 2023, 22:43 • 1 min czytania 3 komentarze

Krajowe puchary zawsze obfitują w niespodzianki. Wczoraj w Niemczech mieliśmy bohaterów z trzecioligowego Saarbrücken odprawiających z kwitkiem hegemonów z Bayernu Monachium i Eintrachtu Frankfurt. Dziś w Hiszpanii nieoczekiwanymi bohaterami dnia zostali piłkarze czwartoligowej Arandiny CF, którzy pokonali pierwszoligowca z Kadyksu.

W czwartkowym meczu gracze „kopciuszka” zaskoczyli faworyzowanego przeciwnika już w piątej minucie i nie dali się złamać, kiedy przyszło wyrównanie. W 65. minucie wyszli na prowadzenie 2:1, którego nie oddali do samego końca.

Występujący w La Liga Cadiz gra w najwyższej klasie rozgrywkowej nieprzerwanie od sezonu 2020/21. Dziś musiał przełknąć gorzką pigułkę i oglądać nieopisaną radość miejscowych po ostatnim gwizdku sędziego.