Fantastyczny rajd i gol prawą nogą Arkadiusza Recy w Serie B [WIDEO]

23 października 2023, 22:01 • 2 min czytania 2 komentarze

Arkadiusz Reca przyzwyczaił nas do tego, że ma całkiem nieźle ułożoną lewą stopę. W swojej karierze kilka ładnych goli strzelił tą nogą i zaliczył też parę niezłych asyst. W poniedziałek pomknął lewą stroną boiska, zszedł do środka i trafił do siatki zza szesnastki, oddając strzał prawą stopą.

Dla Recy było to drugie ligowe trafienie w tym sezonie Serie B. W ubiegłym sezonie Polak spadł z Spezią z najwyższej klasy rozgrywkowej i kontynuuje grę na drugim poziomie. Jego drużyna słabo weszła w te rozgrywki. Przed tą serią gier zajmowała dopiero 18. miejsce w tabeli z sześcioma punktami na koncie po ośmiu meczach.

Reca zdecydował się na indywidualny rajd w 31. minucie spotkania z Palermo.

Spezia, w  której występuje czterech Polaków, ostatecznie zremisowała z Palermo (2:2). Przy drugim trafieniu asystę zaliczył Szymon Żurkowski, który na boisku spędził 78 minut. Reca został zmieniony w doliczonym czasie gry drugiej połowy, Bartłomiej Drągowski rozegrał całe spotkanie, a Przemysław Wiśniewski znalazł się poza kadrą meczową, gdyż dalej leczy uraz kolana.