LIVE: Yokota 2, Raków tylko 1!

22 października 2023, 12:13 • 1 min czytania 32 komentarzy

Niedziela będzie dla nas, kibiców Ekstraklasy. Zaczynamy mocno, bo od „Świętej Wojny” Radomia z Kielcami i potyczki Radomiaka z Koroną. Potem mecz przyjaźni – Widzew Łódź podejmie Ruch Chorzów. Na koniec starcie historii z teraźniejszością, czyli czternastokrotny mistrz kraju Górnik Zabrze ugości aktualnego czempiona Raków Częstochowa. Będzie się działo. Spędźcie ten dzień z nami.

Transmisja Live

19:28
No i koniec, Raków przegrywa 1:2 - jak najbardziej zasłużenie. O tym i o innych meczach pogadamy w Lidze Minus. Wpadajcie!
19:24
Crnac głową, ale bardzo dobrze broni Bielica - piłka szła pod poprzeczkę.
19:23
Sześć minut doliczył Musiał i tyle ma Raków czasu, żeby nie wyjeżdżać z Zabrza bez punktów.
19:16
A jednak Raków coś wcisnął i ma około 10-12 minut na wyrównanie! Przepchnął Raków piłkę środkiem pola (i słowo przepchnął jest odpowiednie, bo była tam masa szczęścia, żadna klepka) i Crnac strzela swoją bramkę.

Tyle czy Raków jest w stanie wymęczyć drugą sztukę?
19:14

Crnac! 2:1!

19:13
Zamieszanie w polu karnym Rakowa, ale łapie piłkę Kovacević. Bramkarz, obrońcy nie ma już na boisku, a jakby był i złapał, byłby problem.
19:10
19:10
Wykorzystaliśmy ten moment na autoreklamę, bo na boisku dzieje się tyle, że relacja z remontu kibla w Ulubionej jest około 100 razy ciekawsza.
19:09
Pamiętajcie o dzisiejszej LIDZE MINUS!

Gość specjalny: Tomasz Kwiatkowski.
19:03
Raków w drugiej połowie nie oddał ANI JEDNEGO celnego strzału. Dramatyczna postawa mistrzów Polski. Nie ma nawet możliwości próby usprawiedliwienia, że przed chwilą grali w pucharach. Nie, była przerwa na reprezentację, tymczasem Raków jest FATALNY.
18:57
Yeboah wszedł za Kittela, kolejny bezbarwny mecz Niemca. Miała być gwiazda, na razie na niebie widać głównie chmury.
18:51
Prawie kwadrans drugiej połowy za nami, a Raków - choć ze zmianami - to wciąż bez zęba.
18:45
Szcześniak wchodzi w Koczerchina, nie trafia w piłkę, tylko w nogi, karnego nie ma... Dziwne, no.
18:42
Koczerchin z dystansu, ale obok bramki. Raków na razie bez przełomu.
18:36
Wracamy do grania, Szwarga reaguje (a przynajmniej się stara). Schodzą Rundić i Pestka (dramatyczni), wchodzą Drachal i Arsenić (powrót tego drugiego to nadzieja dla Rakowa na przyszłość).
18:20
Przerwa. Radzimy Rakowowi, żeby wziął się w garść, bo bliżej tu 3:0 niż 2:1. A mówimy o mistrzu Polski z drużyną, którą składa się z ligowym odrzutów.

Niech w garść weźmie się też sędzia Musiał, bo odstawia ładne cyrki.
18:19
18:18
Trochę tak to wyglądało parę minut wcześniej, jak pisze kolega Rokuszewski...
18:18
18:15
Mogło być 3:0 dla Górnika, ale akcja trzy na trzy nie skończyła się nawet strzałem na bramkę... Yokota - czemu nie uderzałeś?!
18:10
Bardzo słabo wygląda Raków.

Po Pestce widać, że długo nie grał. Kovacević (stoper) jest przeciętny jak zwykle. Kittel też. Tudor zatracił genialną formę z eliminacji. No, trochę lipa.
17:59
Racovitan uderza po dośrodkowaniu, ale świetnie broni Bielica ten strzał pod poprzeczkę!
17:55
Świetna akcja Górnika - przeszedł drogę od lewej do prawej, od prawej do lewej, od lewej do środka. Cały Raków wszedł na okolice dziesiątego metra, Yokota inteligentnie został na szesnastym metrze, otrzymał podanie i płaskim uderzeniem pokonał zasłoniętego - siłą rzeczy - Kovacevicia.
17:53

2:0! ZNÓW YOKOTA!

17:53
Musiał teraz wychodzić Kovacević daleko poza pole karne, bo kolega tak zgrał piłkę, że gdyby bramkarz był mniej przytomny, to zawodnik Górnika wyszedłby sam na sam.
17:48
Kittel dośrodkowuje z rzutu wolnego, piłka kozłuje w polu bramkowym i mija słupek posterunku Bielicy, Raków dziwnie pasywny, całkiem niezła była to przecież próba.
17:42
TERAZ GO NIE ZABLOKOWALI! Yokota spróbował raz, nie wyszło, drugi, nie wyszło, Raków blokował, ale chłopak się nie poddał, uderzył po raz trzeci i wpadło po długim rogu. Górnik prowadzi z Rakowem!
17:41

1:0! YOKOTA!

17:39
Odpowiada Górnik, rozpędził się Yokota i uderzył zza pola karnego, ale ostatecznie został zablokowany.
17:35
Szybko mógł Raków otworzyć wynik tego spotkania, ale Nowak z ostrego kąta trafia w... głowę Bielicy!
17:32
Ruszyli!
17:25
Mecz - który dla odmiany się odbędzie - gwiżdże Tomasz Musiał.
16:55
U naszych kumpli z Fuksiarz.pl faworytem spotkania w Zabrzu są goście:
16:34
Górnik bez Podolskiego, ale za to są Krawczyk i Szcześniak. Obecność tego drugiego może oznaczać, że goście będą mieli sporo sytuacji 😉

Raków nie używa klauzuli strachu i w składzie jest Czyż, który jest wypożyczony z częstochowskiego klubu do Górnika.
16:32
16:24
16:24
Mecz w Zabrzu nie jest zagrożony.
16:23
16:22
Czekamy jeszcze na skład Górnika. Pewnie pojawi się lada chwila.
16:22
16:18
Pojawił się skład mistrzów Polski na dzisiejsze spotkanie z Górnikiem. Debiut w Rakowie zaliczy Kamil Pestka, który wraca na boiska Ekstraklasy po zerwaniu więzadeł krzyżowych. Lewy wahadłowy kontuzji doznał jeszcze w barwach Cracovii.

W kadrze meczowej są też Jean Carlos Silva i Zoran Arsenić. Pierwszy zmagał się z urazem przywodziciela, a drugi miał złamany palec w stopie.
16:17
16:16
Wychodzi na to, że władze Widzewa chciały grać. Podobnie piłkarze i trenerzy Ruchu.

Ustaliliśmy, że spotkanie nie odbędzie się również w najbliższych dniach. Nowy termin ma być znany niebawem.
16:15
16:15
15:21
15:20
15:20
A jednak nie. Decyzja o przełożeniu spotkania podtrzymana.
15:19
15:17
15:13
15:03
15:02
Pojawiają się wstępne informacje, że mecz Widzew - Ruch może być odwołany z uwagi na obwite opady deszczu, które sprawiły, że murawa nie nadaje się do gry.
14:41
14:33
Czekamy na informację z Łodzi.
14:33
Podział punktów w Radomiu.

Raczej sprawiedliwy wynik. Dużo walki, dwa piękne gole.
14:32

Koniec. 1:1.

14:27
Minęło 90 minut.

Spotkanie potrwa jeszcze przynajmniej cztery.
14:27
Malarczyk wolejem, ale... w kolegę z zespołu.
14:22
Płaskie dośrodkowanie Podgórskiego, ale prosto w łapy Posiadały.
14:19
Jeśli mecz w Łodzi dojdzie do skutku, zostanie opóźniony o co najmniej 15 minut.
14:18
Kwiecień z żółtą kartką.

Wiadomo.
14:15
Trochę ponad dziesięć minut do końca. I jedni, i drudzy starają się wyrwać rywalom z gardła komplet punktów.
14:11
Decyzja o rozegraniu meczu w Łodzi o 14.30, a póki co, kluby ogłaszają składy.
14:09
Deaconu przyjął podanie w polu karnym, w tłoku jak na wielkomiejskim dworcu w godzinach szczytu, ale Rumun z miejsca zdołał uderzyć tak, że piłka minęła wszystkich rywali, w tym bramkarza.

Co za wejście!
14:08

1:1! Ależ reakcja Korony!

14:00
Genialny, geeeenialny Wolski!

Wspaniałe podanie pomocnika Radomiaka za plecami Zatora do Castanedy, Kolumbijczyk przyjął, nawinął rywala i bez problemu pokonał Dziekońskiego.

Wyśmienita akcja gospodarzy. Palce lizać!
13:59

1:0 dla Radomiaka!

13:58
Korona ciśnie.
13:56
Szykawka głową!

Piłka odbiła się jeszcze od Luizao i tylko rzut rożny.
13:53
Ajjezusmaria!

Prostopadłe podanie do Szykawki, Białorusin zbiegł w kierunku końca boiska, podał wzdłuż szesnastki do Czyżyckiego, ale pomocnik Korony pomylił się. Zabrakło centymetrów.
13:52
Problemy zdrowotne Trojaka. Sztab medyczny działa.
13:47
Remacle. Znowu bardzo, baaaardzo niecelnie.
13:42

Zaczęła się druga połowa. Bez zmian w obu zespołach.

13:32
Nie wiadomo, czy mecz Widzewa z Ruchem zostanie rozegrany.

Powód – intensywne opady deszczu.
13:31
13:31
13:24

Przerwa. 0:0.

13:19
Bez zmian, i Malarczyk, i Pedro Henrique dadzą radę kontynuować grę.
13:16
Oj, kolejne ofiary. Zderzenie głowami Malarczyka z Pedro Henrique.

Przerwa na udzielenie pomocy.
13:14
Remacle z dystansu.

Ale bliżej narożnej chorągiewki niż bramki.
13:11
Grzesik do Castanedy, Kolumbijczyk z piątego metra, ale za lekko. Dziekoński zrobił swoje.
13:05
Wciąż bez konkretów w jednym czy drugim polu karnym. Brak chłodnej głowy, umiejętności, koncentracji. Tylko dwa celne strzały – po jednym Radomiaka i Korony.
13:03
Dzisiaj dobra, efektowna wersja Rafała Wolskiego.
12:54
20 minut za nami. Dobrego, żywego spotkania. Dzieje się.
12:54
Edi Semedo!

Błyskawiczny kontratak Radomiaka, ale skrzydłowy niecelnie.

Dobra odpowiedź miejscowych.
12:52
Remacle!

Ależ akcja Korony. Zator do Remacle'a, ten sam na sam z Posiadałą, kopnął obok bramkarza miejscowych, ale Luizao stanął piłce na drodze.

Ciągle 0:0.
12:48
Castaneda głową, Dziekoński palcami na róg.
12:46
Na razie więcej fauli niż składnych akcji.
12:43
Szybka pierwsza żółta w meczu – Korona z prędkim kontratakiem, Castaneda fauluje, Szymon Marciniak bez wahania wyjmuje kartkę.
12:42
Obyło się bez zmiany, Cestor stanął na nogi.
12:38
Pierwsze ofiary derbowej walki – Cestor przypadkowo zderzył się z Szykawką. Stoper miejscowych potrzebuje pomocy sztabu medycznego.
12:34
Ruszyli!
12:33
Początek meczu opóźniony z powodu dymu, wywołanego przez oprawę kibiców.
12:32
12:32
12:18
12:15
Warchoły jadą na świętą wojnę do Scyzorów. Jesteśmy coś winni ofiarom 1976 roku. Zbiórka w sobotę o 8:30 na dworcu PKP” – lokalne “Echo Dnia” cytowało plakaty, które zawisły w całym Radomiu. Kibice Radomiaka dostali wówczas zakaz wyjazdowy od PZPN-u za awanturę na meczu z ŁKS-em. Ale zbytnio się tym nie przejmowali. – Jedziemy tam mimo zakazu. Korona to nasza największa kosa – czytamy. No tak. Wojna rządzi się swoimi prawami i jeńców nie bierze.

Więcej o rywalizacji Radomia z Kielcami.