San Marino z golem w starciu z Danią! Wpadli w euforyczny szał [WIDEO]

17 października 2023, 22:48 • 2 min czytania 4 komentarze

San Marino z pierwszym golem w eliminacjach do mistrzostw Europy lub świata od meczu z Polską we wrześniu 2021 roku, kiedy to wygraliśmy 7:1. We wtorkowy wieczór Sanmaryńczycy przegrali u siebie z Danią, ale tylko 1:2, a gdy zdobyli wyrównującego gola, to wylądowali w siódmym niebie.

San Marino zajmuje obecnie ostatnie 207. miejsce w rankingu FIFA. W tych eliminacjach przegrali wszystkie mecze, a przed tą serią gier ich bilans bramkowy wynosił 0:24. Nic nie zapowiadało tego, co dziś się wydarzyło. Dania miała wygrać łatwo, lekko i przyjemnie. Do przerwy prowadziła 1:0 po golu Hojlunda i wydawało się, że to kwestia czasu, kiedy padną kolejne bramki.

I wtedy wydarzyło się to:

San Marino nie udało się dowieźć tego remisu do końcowego gwizdka. Kilka minut później Poulsen strzelił gola na 2:1, ale było to ostatnie trafienie, jakie padło tego dnia na San Marino Stadium.