Dramaturgia w meczu Lazio. Bramka na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry [WIDEO]

04 października 2023, 23:45 • 2 min czytania 2 komentarze

Znowu to zrobili! Lazio zachwyciło Europę, zdobywając kolejną bramkę w doliczonym czasie gry. Tym razem – na wagę zwycięstwa.

Najpierw gol bramkarza w ostatniej akcji meczu (kluczowe trafienie Provedela z Atletico), a teraz bramka na 2:1 tuż przed końcowym gwizdkiem. Ten, kto śledzi poczynania Lazio w tej edycji Ligi Mistrzów, zdecydowanie nie może narzekać na brak emocji. Ekipa Maurizio Sarriego po raz drugi wygarnęła punkty swym rywalom w doliczonym czasie gry, pokonując Celtic Glasgow na wyjeździe.

Jako pierwsi drogę do bramki znaleźli jednak gospodarze – ekipa z Glasgow objęła prowadzenie już w 12. minucie za sprawą Kyogo Furuhashiego. Od tego momentu, było jednak już tylko gorzej. Po 30. minutach gry, na tablicy wyników pojawił się napis, sugerujący zmianę wyniku na 1:1. Wówczas do siatki trafił Urugwajczyk, 32-letni Matias Vecino.

[avatar size=”original” align=”center” link=”

Najważniejsze trafienie padło natomiast w piątej minucie doliczonego czasu gry. To właśnie wtedy, znakomitym uderzeniem głową popisał się Pedro. Zobaczcie sami, tak wygrywa się mecze w Champions League: