Ukraina zremisowała z Anglią we Wrocławiu. Fenomenalna asysta Harry’ego Kane’a [WIDEO]

09 września 2023, 20:05 • 2 min czytania 61 komentarzy

Reprezentacja Anglii po raz pierwszy straciła punkty w eliminacjach do mistrzostw Europy 2024. „Synowie Albionu” zremisowali w sobotę z Ukrainą na Tarczyński Arena we Wrocławiu. Ozdobą tego spotkania było fenomenalne długie podane Kane’a do Walkera.

Przed 5. kolejką Anglicy mieli na swoim koncie cztery zwycięstwa. Z Ukrainą mieli okazję mierzyć się w drugiej serii gier i wygrali 2:0 na Wembley po golach Kane’a i Saki. Dziś tak łatwo, gładko i przyjemnie nie było. Tym razem domowe spotkanie Ukrainy odbyło się we Wrocławiu. Trybuny był wypełnione po brzegi. Ukraińscy kibice głośno dopingowali swoich rodaków.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Ukraińcy. Do siatki trafił Zinchenko. Świetnie wykończył piękną koronkową akcję drużyny.

Długo nie musieliśmy czekać na odpowiedź Anglików. Wyrównali jeszcze przed przerwą. Harry Kane wziął się za rozgrywanie piłki. Znalazł się z futbolówką w okolicach koła środkowego. Wypatrzył wchodzącego w pole karne Walkera i posłał mu kapitalne długie podanie. Idealnie w tempo. Nie było spalonego. Piłkarz Manchesteru City świetnie przyjął piłkę i wykończył akcję niczym rasowy snajper.

Po zmianie w stron Anglicy przejęli inicjatywę w tym spotkaniu, ale nie byli w stanie strzelić drugiego gola. Najbliżej pokonania Buszczana był Saka. Oddał silny strzał zza pola karnego i trafił w poprzeczkę.

Anglia dalej jest liderem grupy C z trzynastoma punktami na koncie. Ukraina ma tych oczek siedem po czterech meczach i plasuje się na drugiej pozycji w tabeli. Aczkolwiek warto zaznaczyć, że Włosi dopiero mają za sobą dwa spotkania w tych eliminacjach.

Ukraina – Anglia 1:1 (1:1)