Śląsk Wrocław wybrał już trenera na nowy sezon, ale to dopiero początek budowy klubu na nowy sezon. WKS wciąż szuka dyrektora sportowego, a zmiany mają dotknąć także kilku innych stanowisk w pionie sportowym. Z pracą mają pożegnać się pracownicy niższego szczebla.

Pomysły Śląska Wrocław: Rafał Wolski i czystki w pionie sportowym

Krzysztof Paluszek, dyrektor Akademii Śląska Wrocław, oraz Michał Hetel, szef skautingu tego klubu, mają być kolejnymi osobami, które pożegnają się z pracą w WKS-ie. Wiosną, kiedy zwolniony został Dariusz Sztylka, Paluszek przejął część jego obowiązków, z kolei Hetel został mianowany p.o. dyrektora sportowego. Obydwaj nie ukrywają, że nie znają swojej przyszłości w klubie, jednak nieoficjalnie mówi się, że decyzja w ich sprawie już zapadła.

Niezależnie od tego, kto zostanie nowym dyrektorem sportowym, obaj mają odejść ze Śląska. Nic dziwnego, że w klubie panuje spory chaos dotyczący tego, kto ma podejmować decyzje odnośnie nowego sezonu.

Śląsk Wrocław. Zmiany w pionie sportowym i pomysł transferu Rafała Wolskiego

„Gazeta Wrocławska” informowała, że faworytem do przejęcia stanowiska Dariusza Sztylki jest Czech David Balda. Były dyrektor sportowy FK Senica w przeszłości pracował już w Rakowie Częstochowa, jednak szybko pożegnał się z tym klubem. Zza południowej granicy płyną niepokojące informacje na temat jego kompetencji. 32-letni Balda obecnie pracuje w różnych rolach. W Polsce stara się zareklamować platformę „SkillCorner”, która gromadzi i sprzedaje dane dotyczące tego, co dzieje się na boisku w trakcie meczu. Z usług tej firmy skorzysta Radomiak Radom, o czym informowaliśmy kilka tygodni temu.

David Balda na polskim rynku pojawiał się także jako przedstawiciel „11teamsports”, sieci sklepów i hurtowni sprzętu sportowego. Według naszych informacji jego kandydatura w kontekście pracy w Śląsku Wrocław spotkała się z pozytywnym przyjęciem, bo Czech dobrze wypadł podczas rozmów kwalifikacyjnych i spotkań z wrocławskimi działaczami. On sam jest przekonany, że robotę dostanie. Do klubu docierają jednak informacje z sąsiednich krajów, które mogą zmienić jego postrzeganie. Pytanie, czy na research nie jest już za późno? Niektóre źródła twierdzą, że Czech podpisał już umowę ze Śląskiem.

Poza Baldą WKS sondował także możliwość zatrudnienia Jana Nezmara, który został klubowi polecony. Reszta kandydatur to nazwiska dobrze znane w polskim środowisku.

W młynie dotyczącym wyboru dyrektora sportowego trzeba jednak myśleć także o budowie kadry na nowy sezon. Problemem jest to, że w obliczu niepewnej przyszłości Hetela i Paluszka, nie ma komu podejmować kluczowych decyzji. Z tego powodu trzeba uznać Adriana Łyszczarza, którego kontrakt wygasa wraz z końcem czerwca, za zawodnika, który Śląsk już opuścił i latem trafi do innego klubu. Z tego samego powodu ciężko też jednoznacznie zweryfikować informację o tym, że do Wrocławia trafi Rafał Wolski. Według naszej wiedzy taka myśl na Dolnym Śląsku kiełkuje, natomiast czy wyrosną z tego owoce, okaże się, kiedy w gabinetach zapadną kluczowe decyzje dotyczące pionu sportowego.

WIĘCEJ O TRANSFERACH:

SZYMON JANCZYK

fot. FotoPyK

Najnowsze

Ligue 1

Pochwała cierpliwości. O tym, jak Marcin Bułka wyczekał swój moment

Maciej Szełęga
Suche Info

Oficjalnie: Superpuchar Europy na Stadionie Narodowym w 2024 roku

redakcja
Suche Info

Neymar chce zwolnić trenera? „To kłamstwa. Nie możecie wierzyć w takie rzeczy”

redakcja
Piłka nożna

Krychowiak nie schodzi ze sceny niepokonany, ale też nie odbierajmy mu, co jego

Paweł Paczul
Suche Info

Prezes kolumbijskiego klubu zastrzelony po porażce

redakcja
Suche Info

Grzegorz Krychowiak kończy karierę reprezentacyjną

redakcja

Ekstraklasa

Ekstraklasa

Trela: Szóstka w totka. Dlaczego tak trudno o kompletnych defensywnych pomocników

Michał Trela
5
Weszło

Czy Magiera odbuduje też Nahuela Leivę? [Kozacy i Badziewiacy]

Paweł Paczul
13
Weszło

Kittel – hit, który może stać się bardzo drogim kitem. Zaległości treningowe, adaptacja i frustracja

Maciej Wąsowski
Ekstraklasa

Legia bohatersko walczyła z problemem, który sama stworzyła

Przemysław Michalak
WeszłoTV

LIGA MINUS od 20.00: Glik zadebiutował w Cracovii. Pamiętamy lepsze debiuty…

redakcja
Weszło

Jeszcze nie złota, ale jest. Hattrick Drachala symbolem triumfu Rakowa

Kamil Warzocha
108