Rasistowska afera z udziałem Pepe. Został porównany do małpy

06 maja 2023, 13:53 • 1 min czytania 19 komentarzy

Obrońca FC Porto Pepe padł ofiarą rasistowskiego ataku ze strony zawodnika Famalicao – Santiago Colombatto. Portugalczyk miał zostać porównany do małpy.

FC Porto w regulaminowym czasie gry przegrało 1:2 z Famalicao. Taki sam wynik padł w pierwszym spotkaniu, dlatego o zwycięzcy zadecydowała dogrywka. W niej lepsze były Smoki. Strzeliły dwa gole i wygrały dwumecz 5:3, zapewniając sobie awans do finału Pucharu Portugalii. Więcej jednak jak o samym triumfie Porto mówiło się o rasistowskim ataku na Pepe, jakiego miał się dopuścić Argentyńczyk Santiago Colombatto.

To bardzo smutne, że dzieje się tak wśród sportowców na tym poziomie. Niestety, sędzia nie miał odwagi, choć go słyszał. On nazwał mnie małpą – powiedział Pepe po meczu dla RTP.

W pierwszej połowie i Pepe, i Colombatto otrzymali po żółtej kartce. Zawodnik Famalicao został zmieniony w drugiej połowie. Słowa obrońcy nie zostały jednak potwierdzone ani zdementowane przez samego Argentyńczyka bądź jego klub.