Milik odkupił winy za zmarnowanego karnego. Pierwsza bramka od stycznia [WIDEO]

30 kwietnia 2023, 22:54 • 2 min czytania 10 komentarzy

Juventus zaledwie zremisował na wyjeździe z Bologną 1:1 w spotkaniu 32. kolejki Serie A. Bramkę dla gości zdobył Arkadiusz Milik, który chwilę wcześniej w spektakularny sposób zmarnował rzut karny.

To był kolejny słaby występ Juventusu w tym sezonie. Bianconeri zdecydowanie nie byli lepszą drużyną niedzielnego meczu w Bolonii, ale stworzyli sobie więcej klarownych okazji do zdobycia bramki. Nie potrafili ich jednak wykorzystać, ale spora w tym zasługa Łukasza Skorupskiego, który bronił naprawdę fantastycznie. W pierwszej połowie udało mu się nawet zatrzymać strzał Arkadiusza Milika z rzutu karnego, choć w tym przypadku to bardziej napastnik się nie popisał.

Milikowi udało się jednak odkupić winy i w końcu pokonać kolegę z reprezentacji. Dokonał tego w 61. minucie, kiedy to przejął piłkę dość niefortunnie wybitą przez jednego z rywali. Polak uderzył z bez przyjęcia i nie dał szans Skorupskiemu.

Trafienie Milika nie dało jednak Juventusowi trzech punktów. Bramkę dla Bolonii zdobył w 10. minucie Riccardo Orsolini, który w przeciwieństwie do Polaka potrafił wykorzystać rzut karny,